Öfkeli kalabalık, 3 polisi yaraladı

  • Giriş : 25.03.2007 / 00:00:00

Kocaeli'nde toplu konut inşaatına hazır beton taşıyan mikserin sürücüsünü döven grup, olay yerine giden polis ekiplerine de saldırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mikser sürücüsü ile biri komiser 3 polisin yaralandığı olayda, iki polis aracının camları atılan taşlarla kırıldı. Olay nedeniyle 11 kişi gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, bir inşaat firmasına ait 34 VJ 4155 plakalı mikserle Toplu Konut İdaresinin Bekirpaşa beldesindeki şantiyesine beton taşıyan Fatih Kanpara (27), Tavşantepe Mahallesi Dilek Sokak'ta henüz belirlenemeyen nedenle yaklaşık 20 kişilik grubun saldırısına uğradı. Kanpara, kafasına aldığı darbeler sonucu yaralandı.
Saldırı nedeniyle Bekirpaşa Polis Merkezi'nden olay yerine giden komiser Öner Sevük, polis memuru Efkan Özdağ ile Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Yakup Naz'den oluşan emniyet ekibi de mahalledeki grubun saldırısına uğradı.
Polis memuru Özdağ'ın, yüzüne aldığı darbe sonucu burnu kırılırken, Sevük ile Naz, yumruk darbeleri ve atılan taşlarla yaralandılar. Atılan taşlar sonucu 2 polis aracının camları da kırıldı.
Polis ekibinin takviye talebi üzerine olay yerine, çevik kuvvet ekiplerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda güvenlik gücü mahalleye sevk edildi. Gecekondu mahallesindeki evleri gezen polis, 11 kişiyi gözaltına aldı.
Fatih Kanpara ile yaralı polisler, Kocaeli Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Kanpara, ellerinde bira şişeleri bulunan yaklaşık 20 kişilik grubun, kamyonun önünü keserek kendisini araçtan indirdiklerini ve bira şişeleriyle vurduklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious