Öfkeli koca eşini bıçakladı

  • Giriş : 07.04.2007 / 00:00:00

Uyuşturucu kullandığı için kendisinden boşanmak isteyen eşini almak için kayınvalidesinin evine giden şahıs barışmak istemeyen karısını ekmek bıçağıyla ağır yaraladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Dumlupınar Mahallesi 263 sokak numara 11 de meydana gelen bıçaklama olayında, bir süre önce kavga ettiği eşi Harun Ü.'den ayrılarak annesinin evine yerleşen Nilüfer Ü. boşanmak için mahkemeye başvurdu.

Bir çocukları bulunan çiftin ayrılık süreci resmi olarak başlarken çocuğunu görmek ve eşiyle barışmak için kayınvalidesinin evine giden Harun Ü., eşinin barışmak istememesi üzerine çılgına dönüp dehşet saçtı.

Ekmek bıçağıyla eşine saldıran Harun Ü., eşi Nilüfür Ü.'yü sırtından göğsünden ve elinden bıçakladı.

Polislerin olay yerine gelip Harun Ü.'yü (33) güçlükle etkisiz hale getirmeleri sonrasında yaralı olarak kurtulan Nilüfer Ü. (32) ağır yaralı olarak ambulansla İskenderun Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Öfkeli koca ise polisler tarafından gözaltına alındı. Kızının saldırıya uğradığı sırada misafirlikte olan ve haberi alarak hastaneye gelen anne Durna Çatak, "Kızım 3-4 yıldır kocasının uyuşturucu kullanmasından dolayı çile çekiyordu. En sonunda ayrılmaya karar verdi. Harun Ü. kızımın kolasına hap dahi atarak öldürmeye kalktı. Bunu savcılığa bildirdik dilekçe verdik ve boşanma davası açtık. Bir çocukları vardı ve daha önce çocuğu kaçırdı polisler yakalayıp çocuğu annesine teslim etti. Ama korktuğumuz başımıza geldi sonunda kızımı öldürmek istedi." diye konuştu.

İskenderun Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Nilüfer Ü.'nün sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Eşini öldürmeye çalışan öfkeli koca ise gözaltına alındı.

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious