Öfkeli koca evini yakmaya kalktı!

  • Giriş : 28.12.2006 / 00:00:00

Ruşen Çetindal (25) eşi ve çocukları evi terk ettiği için kendisini ve eşyalarını yakmaya kalktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olay Alsancak Şehitler Caddesi 1594 sokak, 33 numarada akşam saat 20.30 sularında meydana geldi. Eşinin bakkaldan özürlü 2 çocuğuna 3 YTL'lik bebek bezi aldığını duyan TIR şoförü Ruşen Çetindal, 3 gün önce eşini dövmüştü. Balkondan atlayıp kaçmaya başlayan eşini sokakta yakalayarak dövmeye devam eden Ruşen Çetindal, polis ekipleri tarafından gözaltına alınmış ancak Müjgan Çetindal'ın kendisinden şikayetçi olmaması üzerine serbest bırakılmıştı.

Eşinin ve çocuklarının eve dönmemeleri üzerine çılgına dönen Ruşen Çetindal akşam saatlerinde evini ve kendisini yakmaya kalktı. Eşi ve çocuklarının eve geri dönmelerini isteyen Ruşen Çetindal, evdeki eşyaları teker teker aşağı atarak üzerine benzin döktü. Olay yerine gelen polis ve itfaiye ekipleri yaklaşık 2 saat boyunca öfkeli kocayı ikna etmeye çalıştı. Benzini üzerine boşaltarak çakmağı yakan Ruşen Çetindal, eşi ve çocukları gelmezlerse kendini ve eşyalarını yakacağını söyledi.

Kimseyi yanına yaklaştırmayan Ruşen Çetindal, "Ben eşimi bebek bezi için dövmedim. 500 YTL maaşla çalışıyorum. Eşime biraz idare et. Evdeki bezleri yırt. Çocuğa bez yap, Boşuna para verme. Biz eve ekmek alamazken eşim gidip bakkaldan bebek bezi almış. Ama her şeye rağmen eşimi ve çocuklarımı son kez görmek istiyorum. Eğer onları görmezsem kendimi, evi ve eşyaları yakacağım" dedi. Polis ekipleri çevredeki binaların çatılarına çıkarak Ruşen Çetindal'ı etkisiz hale getirmek istedi. Fakat Çetindal kimseyi yanına yaklaştırmadı. En son polisin kendisini eşi ve çocuklarıyla görüştüreceği sözünü vermesi üzerine elindeki çakmağı ve benzin bidonunu bırakarak teslim oldu. Ruşen Çetindal, ifadesi alınmak üzere Alsancak Karakolu'na götürülürken, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious