Öfkeli taksiciler E-5'i trafiğe kapattı

Öfkeli taksiciler E-5'i trafiğe kapattı.18794
  • Giriş : 04.12.2008 / 14:15:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 08:49:53

Taksicilerin durak eyleminde polisle taksiciler arasında arbede yaşandı, 1 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Kadıköy'de yeni hizmete giren bir alışveriş merkezinin önünde açılan taksi durağında çalışmak isteyen taksiciler yolu kapatarak eylem yapmak istedi. Taksi durağında çalışmak için kendilerinden 50 bin YTL istendiğini iddia eden taksicilerin yol kapama eylemine polis ekipleri sert müdahale etti.

Yenisahra'da açılan Optimum Alışveriş Merkezi'nin önünde açılan taksi durağında çalışmak ve yolcu almak isteyen taksiciler dün saat 22.00 sıralarında eylem yaptı.

Alışveriş merkezinin önünden geçen E-5 Karayolu'nu kapatmaya çalışan taksicilere polis ekipleri müdahale etti. Kendilerinin, alışveriş merkezinin önündeki taksi durağında çalışmak ve yolcu almak için 50 bin YTL ücret istendiğini iddia eden taksiciler, yetkililerin bu duruma müdahale etmesini istedi. Yenisahra'da yaşadıklarını ve bu bölgede çalıştıklarını belirten taksiciler, alışveriş merkezinin önünden yolcu almanın hakları olduğunu belirttiler. Yol kapama eylemi sırasında hastası olan bir vatandaşla taksiciler arasında kısa süreli bir arbede yaşandı.

Olay yerine gelen polis ekipleri taksicilere müdahale etti. Yol ortasında taksicilere müdahale eden polis ekipleri bir kişiyi gözaltına aldı. Arkadaşlarının gözaltına alınmasına tepki gösteren taksicilerle polis ekipleri arasında kısa süreli arbede yaşandı. Gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılacağına dair söz alan taksiciler eylemi sonlandırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*