Öfkeye fındık, kaygıya çorba

Öfkeye fındık, kaygıya çorba .12308
  • Giriş : 27.09.2007 / 00:52:00
  • Güncelleme : 26.09.2007 / 23:53:34

Ruh haliniz beslenmenizi ve tükettiğiniz besinleri etkiliyor. Hayal kırıklıkları, endişe, bezginlik, aşırı öfke, çekingenlik için ideal yiyecekler var. Neler mi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

 İşte diyetisyenlerin önerileri;

* Yorgunluk: Kivi en etkili meyva... Portakal, havuç, biber ve maydanoz da oldukça etkili. Bu sebze ve meyvalar aynı zamanda özgüven eksikliğine iyi geliyor.

* Bezginliğe: Kalsiyum açısından zengin olan süt, yoğurt ve peynir bire bir...
* Çekingenlere; Fosfor açısından zengin olan balık haftada 3-4 öğün öneriliyor. Bu besinler çekingenlikten çabuk kurtulmanıza yardımcı olurken kendinize olan güveni tekrar kazanmanızı sağlar.

* Öfkelenince bir avuç fındık: Sinirliyken yağlı tohumlar, özellikle fındık, ceviz ve fıstık tüketilmesi uygundur. Kafeinli içeceklerden ve kırmızı etten mümkün olduğunca uzak durun.

* Çorbayla kaygınızı yenin: Kaygı veya endişe durumunda vücutta aşırı sıvı kaybı olacağından hafif çorba, komposto ve meyve suyu için.

* Hayal kırıklığına kerevizli formül: Sebzelerin hayal kırıklığını hafifletici özellikleri vardır. Özellikle enginar ile kereviz yaşadığınız hayal kırıklığını kısa zamanda atlatmanıza yardımcı olur.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious