'Oflu İsmail'e müebbet hapis istemi

'Oflu İsmail'e müebbet hapis istemi.9693
  • Giriş : 19.03.2008 / 18:37:00

İstanbul'da bir suç örgütüne yönelik operasyona ilişkin hazırlanan iddianamede, İsmail Hacısüleymanoğlu'nun aralarında bulunduğu 50 sanıktan 4'ü hakkında müebbet hapis istendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca düzenlenen iddianamede, 20'si tutuklu, 2'si hakkında yakalama emri bulunan toplam 50 sanığın çeşitli suçlamalara ilişkin cezalandırılması öngörüldü.

İddianamede, Serdar, Ata, Başar ve Şükrü Hacısüleymanoğlu'nun "tasarlayarak adam öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Bu sanıklardan Ata Hacısüleymanoğlu'nun ayrıca, "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek", "13 kez yağma", "3 kez yağmaya teşebbüs etmek", "hürriyetten yoksun bırakmak", "resmi belgede sahtecilik" ve "tehdit" suçlarından 162 ile 259 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istenen iddianamede, benzer suçlamalara ilişkin Serdar, Başar ve Şükrü Hacısüleymanoğlu hakkında da 160 ile 255'er yıl arasında hapis cezası öngörüldü.

İddianamede, "Oflu İsmail" olarak tanınan İsmail Hacısüleymanoğlu'nun, "suç işlemek amacıyla oluşturulan örgüte üye olmak" ve "vahim nitelikli silah bulundurmak" suçlarından 6.5 ile 12.5 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istendi.

Avukat Mahmut Nedim Dağdelen'in de "suç işlemek amacıyla oluşturulan örgüte üye olmak", "yağma" ve "yargı görevini yapanı etkilemek" suçlarından 13 ile 23 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istenen iddianamede, diğer 44 sanığın da 1.5 ile 217 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırılmaları talep edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious