Oflu Ismail'e şafak baskını

  • Giriş : 29.09.2007 / 14:07:00

Türkiye'ye döndükten sonra yeniden 'çete' kuran Oflu İsmail ve adamları sabaha karşı yapılan şok operasyonla gözaltına alındı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İtalya'da 19 yıl hapis yattıktan sonra geçen yıl Türkiye'ye iade edilen Oflu İsmail lakaplı İsmail Hacı Süleymanoğlu, cezaevinde 29 gün kaldıktan sonra tahliye olmuştu. Polis, Oflu İsmail'in etrafında yeniden bir hareketlenme belirleyince 8 ay süren bir takip başlattı.

TEHDİT VE GASP
Akıl hocalığını Oflu İsmail, liderliğini de Serdar Hacı Süleymanoğlu'nu yaptığı çetenin, bu süre içinde çek-senet tahsilatı, adam yaralama, tehdit ve gasp suçları işlediği tespit edildi. Sonunda da sabah 06.00 sularında pekçok eve eş zamanlı operasyon düzenlendi.

LAZER IŞINLI SİLAHLAR
Oflu İsmail ile birlikte aralarında ünlü avukat Mahmut N.D'nin de bulunduğu 33 kişi gözaltına alındı. Oflu İsmail'in evinde 2 ruhsatsız tabancayla birlikte, içinden kılıç çıkan bir baston bulundu, diğer çete üyelerinin kaldıkları yerlerde de lazer ışınlı Sig Sauer ve Clock marka silahlar ele geçti.
Çetenin, Şişli'de bir gece kulübünden alınan haracın düşürülmesi için aracı olan Erkan Ünlü'yü Dolapdere Güzelleştirme ve Yaşatma Derneği'nde öldürdüğü saptandı. Tekstilci Seda K.'nin de 80 bin dolar haraç için çete üyeleri tarafından tehdit edildiği belirlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious