'Oğlum abisinin kanını yerde bırakmayacak'

'Oğlum abisinin kanını yerde bırakmayacak'  .16818
  • Giriş : 24.02.2008 / 18:00:00

Kuzey Irak'ta şehit düşen Yusuf Özmen'in babası Ali Özmen, bir yıl sonra şehidin kardeşini askere göndereceklerini belirterek, "Bir oğlumu şehit verdim, diğeri ağabeyinin kanını yerde koymayacak" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyinde sürdürdüğü operasyonda şehit olan Komando Çavuş Yusuf Özmen'in Kayseri'nin İncesu ilçesine bağlı Subaşı köyündeki evinde yas var. Şehidin ailesi sabah aldıkları haberle yıkıldı. Taziye ziyaretlerini kabul eden baba Ali Özmen, oğlunu tam bir yıl önce askere gönderdiklerini, gidişinin yıldönümünde acı haberi aldıklarını söyledi. "Kara gözlüm birinci yılında acı haber gönderdi" diyen Ali Özmen, "24 Şubat'ta askere uğurlamıştık. 1 yılını doldurdu vatan için canını verdi. Vatan sağolsun. Arkasından kardeşi yetişiyor. Onu da gelecek yıl askere göndereceğiz. Abisi gibi savaşacak" dedi.

Şehidin kardeşi Şaban Özmen ise önümüzdeki yıl askere gideceğini ve ağabeyi Yusuf Özmen'in kanını yerde koymayacağını ifade etti.

Anne Cennet Özmen ise önceki günlerde şehit haberlerini duyunca içine ateş düştüğünü söyledi. Oğluna 1 yıldır hasret olduğunu belirten Cennet Özmen, "Onu geçen yıl 3 Mart'ta izine geldiğinde görmüştük. 1 yıldır hasrettim yüzüne. Son olarak 3 gün önce telefonda görüştük. Hafta içi hiç aramazdı. Hayrete düştüm. 'Bir de babamla görüşeyim' deyince şehit olacağı içime doğdu. 'Onu bu hafta gönderdik' demiştim. Vatan sağolsun" diye konuştu.

Şehidin kız kardeşi Ayşegül Özmen de geçen yıl izne geldiğinde sarılıp vedalaştıklarını dile getirdi. O günden bu yana hafta sonları az a olsa görüştüklerini belirten Ayşegül Özmen, terör örgütü PKK'ya lanet yağdırdı.

Terhisine 3 ay kalan 21 yaşındaki Yusuf Özmen'in cenazesi, yarın Subaşı Köyü'nde toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious