'Oğlum herhangi bir parti ya da örgüte mensup değil'

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

Danıştay 2. Dairesi'ne giderek toplantıdaki 5 yüksek hakimi yaralayan avukat Alparslan Aslan'ın Elazığ'da bulunan babası İdris Aslan, oğlunun vatanını ve milletini seven biri olduğunu belirterek, böyle bir olayı gerçekleştiremeyeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Olayın hiç kimse tarafından tasvip edilemeyeceğini kaydeden Aslan, kendisinin devlet memuru olduğunu ve olayı görevdeyken öğrenip Elazığ'a döndüğünü kaydetti.

Konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmadığını ifade eden İdris Aslan, işin içinde başka işler olduğundan şüphelendiğini anlattı.

Olayın ülkeyi karıştırmak isteyen emperyalist güçlerin bir oyunu olabileceğini ifade eden baba İdris Aslan, "Oğlum vatanını milletini seven birisidir." diye konuştu.

Malatya'dan Ankara'ya havayoluyla geçeceğini belirten Aslan, "Biz aile olarak vatanımızı milletimizi ve memleketimizi seven insanlarız. Oğlum sık sık Elazığ'a gelirdi. Son olarak 2- 3 ay önce Elazığ'a gelmişti. Kendiyle son görüşmemiz 3 gün önce telefonla oldu. Ben hala oğlumun böyle bir şeyi yapacağına inanmıyorum." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious