Oğlum kendini ifade edemiyor!

  • Giriş : 24.11.2006 / 00:00:00

Çeşitli etkinliklerle kutlanan Öğretmenler Günü'nde en anlamlı kutlama Özel Bingöl Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde oldu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Doğuştan ağır zihinsel özürlü 8 yaşındaki Muhammet Ağın, 4 aydır Bingöl Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde eğitim görüyor.

Hiçbir şekilde kendini ifade edemeyen Muhammed'le 4 aydır ilgilenen Çocuk Gelişimi Uzmanı Yıldız Tekin, bu sabah Muhammed'i servisten indirirken kucağına konulmuş bir kırmızı gülü fark etti.

Muhammedi derslikteki yerine yerleştiren Tekin, Muhammed'in kucağındaki güle iliştirilmiş notu okudu. Muhammed'in annesi Saliha Ağın tarafından konulmuş notta "Hocam, Muhammed kendini ifade edemiyor. Lütfen bu çiçeği Öğretmenler Günü hediyesi olarak onun adına kabul edin" yazılıydı.

Notu okuduğunda çok duygulandığını ve dayanamayıp ağladığını söyleyen Tekin, "Notu okuduğumda çok duygulandım. Senelerdir bu işi yapıyorum. Durumu Muhammed'in durumundan daha kötü olan öğrencilerim oldu ama hiçbirinde bu kadar duygulanmamıştım. Notu okuduktan sonra bir süre ağladım. Daha sonra notu diğer meslektaşlarıma gösterdim. Onlar da bu anlamlı notu okuyunca çok duygulandılar. O an 'Ya Rabbim, Muhammed seneye Öğretmenler Günümü gözleriyle dahi ifade edip bana bu gülü uzatabilecek duruma gelsin' şeklinde dua ettim" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious