'Oğluma silahı babası verdi' SABAH

'Oğluma silahı babası verdi' SABAH.8061
  • Giriş : 08.06.2006 / 00:00:00

Töre kurşunuyla komaya giren Yasemin'in annesinden acı itiraf: Kocam tabancayı oğluma verip "Git kızı öldür" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BABA "TABANCAYI BEN VERMEDİM" DEDİ AMA...
Baba Hayati Çetin "Oğlumu görmedim. Silahı nereden aldı bilmiyorum" derken anne Nurgül Çetin'in şu sözleri olaya ışık tuttu: "Kocam oğluma para ve tabanca verdi. 'Önce tecavüz eden enişteyi sonra da kızı öldür' diye emretti."

'KÜRTAJ OLUP KIZLIK ZARINI DİKTİRDİ' İDDİASI
Yasemin'i, geri gönderilince halasının iki gün sakladığı ama abisinin gelip zorla aldığı ortaya çıkarken ailenin bir yakını da şunu iddia etti: "Yasemin iki aylık hamileydi. Düğünden önce kürtaj oldu. Sonra kızlık zarını diktirdi. Ama operasyon başarılı olmadı."

BABA TUTUKLANDI
Töre kurşununa hedef olan Yasemin Çetin hastanede makineye bağlı yaşıyor. Ölüm emrini verdiği iddia edilen baba Hayati Çetin tutuklandı.

Al şu parayı da Yasemin'i öldür

Töre kurşununa hedef olan Yasemin Çetin'in infaz emrini babasının verdiği anlaşıldı. Yasemin'in, eniştesinin tecavüzünü annesine anlattığı, kürtaj olup kızlık zarını diktirdiği belirlendi.

Başkentteki inanılmaz töre vahşetinin sır perdesi aralanmaya başlandı. Bakire çıkmadığı için imam nikahlı eşi tarafından baba evine gönderilen Yasemin Çetin'i, halası Yurdagül Çetin'in töreye kurban vermemek için sakladığı ortaya çıktı. 18 yaşındaki Yasemin'in eniştesinin tecavüz ettiğini annesine anlattığı, düğünden hemen önce kürtaj olduğu ve kızlık zarını diktirdiği belirlendi. Ölüm emrini vermekle suçlanan baba Hayati Çetin de tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tecavüzle suçlanan enişte Osman Özdemir'in Yasemin'in düğününde bulunduğu ortaya çıktı.

HALASI SAKLADI
Cumartesi günü evlendirilen Yasemin Çetin, ertesi gün imam nikahlı eşi Taner Akkaya tarafından bakire olmadığı gerekçesiyle geri gönderildi. Durumu öğrenen hala Yurdagül Çetin, Yasemin'i iki gün evinde sakladı. Düğün için birliğinden izin alarak Ankara'ya gelen ağabey Gökhan Çetin, halasının tüm ısrarlarına rağmen Yasemin'i alarak baba evine döndü ve kardeşini sorguya çekti. Yasemin Çetin, 2 ay önce Erzurum'da doğum yapan ablası Çiğdem Özdemir'in yanınagittiğinde eniştesi Osman Özdemir tarafından tecavüze uğradığını söyleyince, Gökhan Çetin babasından aldığı iddia edilen ruhsatsız silahı genç kızın kafasına dayayarak ateşledi.

ANNE, EŞİNİ SUÇLADI
Yasemin Çetin, komada yaşam savaşı verirken, baba Hayati Çetin ve anne Nurgül Çetin polis tarafından gözaltına alındı. Sorgulanan baba Hayati Çetin olan bitenden haberdar olmadığını ileri sürerken, anne Nurgül Çetin ise eşini suçladı. Nurgül Çetin'in, "Eşim oğluma bir miktar para ve silah verdi. Erzurum'a git önce Osman'ı öldür. Daha sonra kızı öldür, diye emretti" dediği öğrenildi. Bu arada Yasemin'in düğünden önce eniştesinin kendisine tecavüz ettiğini ve hamile kaldığını annesine anlattığı ortaya çıktı. Çetin ailesinin yakınlarının anlattığına göre, Anne Nurgül Çetin kızının hamile olduğunu anlayınca kürtaj olmasına karar verdi. Kürtaj olan Yasemin Çetin'in kızlık zarının da dikilmesi sağlandı. Ancak operasyon başarılı olmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious