Oğlumda bir tuhaflık vardı VATAN

  • Giriş : 20.05.2006 / 00:00:00

Danıştay 2. Dairesi’ne silahlı saldırı düzenleyen avukat Alparslan Arslan’ın babası İdris Arslan, son 5-6 aydır oğlunda ’tuhaflık’ olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Danıştay 2. Dairesi’ne silahlı saldırı düzenleyen avukat Alparslan Arslan’ın babası İdris Arslan, son 5-6 aydır oğlunda ’tuhaflık’ olduğunu söyledi İdris Arslan, oğlunun kendisine ”Kur’an okuyan arkadaşını 3 saat dinleyip kendinden geçip fenalaştığını” anlattığını da ifade etti. Ankara’ya gelerek gözaltındaki oğluyla görüşen ve yeniden Elazığ’a dönen ilköğretim müfettişi İdris Arslan, oğlunu şöyle anlattı:

”5-6 ay önce arkadaşlık etmeye başladığı yeni insanlar vardı. Bana bunlardan bahsetti bir süre önce. Şivelerinden Bulgar göçmeni olduğu anlaşılan iki kişi olduklarını biliyorum sadece. Bir keresinde bu arkadaşlarının kendisini bir eve götürdüğünü ve 3 saat boyunca birinin Kur’an okuduğunu anlattı. Kur’an okunurken çok etkilendiğini ve kendinden geçerek fenalaştığını söyledi. Oğlum bu iki kişiyle arkadaşlık ettiğinden beri bir tuhaf davranıyordu zaten. Davranışlarındaki değişikliği fark edip konuşmaya çalıştım. Ancak bana hiçbir şey anlatmadı. Oğlumun dini bir örgüt ya da cemaat bağı olduğunu da hiç düşünmedim. Oğlum namaz bile kılmazdı. Hatta ben ibadetlerini aksatmaması gerektiğini söylerdim. Fazla heyecanlı ve vatanperverdi. Ülkücüydü yani.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious