Oğlumu kandırdılar!

  • Giriş : 24.10.2006 / 00:00:00

Bursa, Sakarya, İzmit, Tarsus ve Gölbaşı'nda gasp etmek amacıyla toplam 6 kasiyeri öldüren zanlılardan Mehmet Karahasan'ın babası Osman Karahasan, oğlunun bunları yapacak biri olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Diğer zanlı Yiğit Bekçe ve annesi Emine Bekçe'yi suçlayan baba Karahasan, tek oğlu olan Mehmet Karahasan'ın iki de bir evlerine gelen Yiğit Bekçi'nin annesi Emine Bekçi tarafından kandırıldığını ve aklının çelindiğini ileri sürdü.

Hükümlü kadrosuyla girdiği AKSA Fabrikası'ndan 10 gün önce 2 bin 700 YTL tazminatını alarak ayrıldığı bilgisini veren baba Karahasan şunları ifade etti: "Oğlum bize, 'arkadaşımın annesi hasta. Onu Bursa'ya doktora götürüyoruz' diyerek evden ayrıldı. Oğlum bir daha eve dönmedi. Bir kez telefonla görüştük. Telefonda bana 'İzmir'de forkliftçi olarak çalışıyorum. Arkadaşlar izin verirse bayramda döneceğim' dedi. Sonrasını ise televizyonda öğrendik. Bayram sevincimiz hüzne döndü. Oğlumun bu cinayetleri bilerek ve isteyerek işlediğine inanmıyorum. O öyle biri değildir. Oğlum, 14 yaşındayken kız kardeşine tecavüz eden birini öldürdüğü için hapse girdi. 5 yıl 10 ay hapis yattıktan sonra çıktı. Gazetelerde oğlumun afla çıktığı yazılıyor, bu doğru değil. Oğlum aftan 2 yıl önce 28 ay yatıp çıktı ve bu olayda haklıydı."

Mehmet Karahasan'ın 5 aylık hamile eşi, Melehat ve Hilal isimli iki de çocuğu olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious