Oğlumun adı caddeye verilsin

  • Giriş : 20.10.2006 / 00:00:00

Bitlis'te F-16'sıyla düşerek şehit olan Pilot Üsteğmen Bahadır Şahin'in babası Duran Şahin, memleketi Mersin'in Tarsus İlçesi'ne dönerek taziyeleri kabul etmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şehit oğlunun hayattaki amacının hep birincilik olduğunu anlatan 54 yaşındaki Şahin, kendini ziyaret eden Tarsus Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz'dan oğlunun adının bir caddeye verilmesini istedi.

Eşi Leman Şahin'i 1981'de serseri bir kurşuna kurban veren, kızı Neslihan da 2002'de Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden atlayarak intihar eden emekli mali müşavir Duran Şahin, şehit olan oğlu Üsteğmen Bahadır Şahin'i, Eskişehir'de toprağa verdikten sonra memleketine döndü. Akrabaları ve sevenlerinin taziye dileklerini evinde kabul eden Duran Şahin, oğlunun zeki ve başarılı bir genç olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın da başsağlığı dileğinde bulunduğu Şahin, hayatta sadece gelini ve torunun kaldığını belirterek, “Oğlum her konuda hep birinci olmak isterdi. Hiç ikinci olmayı sevmezdi. Harp Okulu'nu bitirdi. Türkiye birincisi oldu.

O zamanın Cumhurbaşkanı kendisine plaket verdi. Görevini çok seviyordu. Ama son görevinde acılarının en büyüğünü bize yaşattı. Askerliği çok seviyordu” dedi. Şahin, oğlunun çok sayıda seveninin olduğunu da ifade ederek, “Sevenleri o kadar çokmuş ki, Harp Okulu'ndaki arkadaşlarının hepsi cenaze törenine geldi. Eskişehir doldu taştı. Buraya defnedecektik. Düşündüm, en mantıklısı eşinin memleketi olan Eskişehir'de defnedilmesiydi. Hayata bir tek gelinim Fatoş ile torunum Yağmur Zeynep kaldı” diye konuştu.

BAŞKAN'DAN OLUMLU YANIT

Baba Şahin, konuşmasının devamında Belediye Başkanı Kocamaz'dan oğlunun adının bir caddeye verilerek ölümsüzleştirmesini istedi. Bunun üzerine Kocamaz, teklifi olumlu karşıladığını kaydederek şöyle dedi:

“Cenabı Allah'ın takdirdir. Şahadet şerbeti herkese nasip olmaz. Acı sadece sizin acınız değil tüm Tarsus'un hatta tüm Türkiye'nin acısıdır, acınızı yürekten paylaşıyoruz. Belediye olarak şehitlerimizin adlarını sokak ve bulvarlara vererek ölümsüzleştiriyoruz. Sizin oğlunuzun ismini de ölümsüzleştirmek için meclis kararı alarak bu isteğinizi gerçekleştireceğiz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious