Oğlumuz ölmedi 4 kişide yaşayacak

  • Giriş : 03.03.2007 / 00:00:00

18 yaşında geçirdiği iş kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen Aykut Meşe'nin organları bağışlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Geçirdiği iş kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen ve ailesi tarafından organları bağışlanan 18 yaşındaki Aykut Meşe'nin cenazesini almak üzere anne ve babası hastaneye geldi. 5 çocuk babası İskender Meşe eşi Kadriye Meşe ile geldiği Konya Numune Hastanesi'nde gazetecilere, oğlu ölmeden önce televizyonda gördüğü organ nakliyle ilgili haberlerin kendisini çok etkilediğini söyledi. Oğlunun beyin ölümü gerçekleştikten sonra organlarını bağışlamayı düşündüğünü ve bu fikrini eşi Kadriye ile paylaştığını belirten Meşe, “Eşim de bu fikrime olumlu baktı. Biz de organlarını bağışlamaya karar verdik” dedi.

'ARAMIZDAN ERKEN AYRILDI'

Henüz 18 yaşında olan oğlunu kaybetmenin üzüntüsü içinde olduklarını vurgulayan Meşe, “İçine kapanık sessiz biriydi. Onun kılına zarar gelmesine izin vermezdim. Ona kıyamazdım. O henüz 18 yaşında bir delikanlıydı. Onun da kendine göre hayalleri vardı. Ancak aramızdan erken ayrıldı. Oğlum ölmedi, o 4 kişinin bedeninde yaşayacak. Artık onlara sarılacağız.” Meşe, eşine sarılarak uzun süre göz yaşı döktü. Aykut Meşe'nin cenazesi, Sarayönü ilçesi Kurşunlu köyünde cuma namazının ardından toprağa verildi.

Kalbi 2 çocuk babasına verildi

Aykut Meşe'nin kalbi, 37 yaşındaki 2 çocuk babası Mustafa Ak'a nakledildi. Meşe'nin kalbi, askeri bir uçakla gece saatlerinde Sabiha Gökçen Havalimanına getirildi. Nakil için hava limanında hazır bekletilen ambulansla Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilen Meşe'nin kalbi, yapılan başarılı ameliyatla deri işinde çalıştığı öğrenilen 2 çocuk babası Mustafa Ak'a (37) nakledildi. Nakil işleminin yapılacağı haberini duyarak hastane önüne gelen Mustafa Ak'ın yakınları, nakil için uygun kalbin bulunduğu haberinin kendilerini çok sevindirdiğini belirtti. Baba Salih Ak, Aykut Meşe'nin ailesine baş sağlığı diledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious