Oğlunu dövenleri öldüren babaya 27.5 yıl hapis

  • Giriş : 09.03.2007 / 00:00:00

SAMSUN’da Kore Gazisi 78 yaşındaki Şevki İlgen, oğlu 35 yaşındaki Kadir İlgen'i döverken gördüğü iki kişiyi tabancayla öldürmek suçundan toplam 27.5 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şevki İlgen ilk ifadelerinde cinayeti kendisinin işlediğini söyledi. Ancak olay sonrası kendisiyle birlikte tutuklanan oğlunun, 2 ay önce cezaevinde intihar etmesi üzerine bugün ifade değiştirerek, “Oğlum cezaevine girmesin diye suçu ben üzerime almıştım. Onları aslında oğlum vurdu” dedi.


Samsun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘iki kişiyi öldürmek ve ruhsatsız tabanca bulundurmak’ suçlarından 6 ay önce tutuklanan baba oğulun yargılaması devam ederken, Kadir İlgen 2 ay önce cezaevinde intihar etti. Bugün tutuklu olarak son kez hakim karşısına çıkan baba Şevki İlgen, daha önceki duruşmalarda yaptığı savunmalarını değiştirerek öldürülen Tuncay Elgün (28) ile 34 yaşındami Fikret Elbir’i kendisinin değil, intihar eden oğlu Kadir’in vurduğunu söyledi. Baba İlgen, “Ben olay yerine gelince, dışarıda 2 el havaya ateş ettim. Bu sırada içeridekiler kaçışmaya başladı. Kadir de elinde bulunan tabancayla onlara ateş etti. Mermisi bitince benim elimdeki silahı da alıp ateşe devam etti. Ardından da Kadir bana ‘sen yaşlısın. sana fazla ceza vermezler’ diyerek suçu üstlenmemi istedi. Ben de kabul ettim. Ancak, kendisi intihar etti. Şimdi ben cezaevinde boşuna yatıyorum. Beraatimi istiyorum” dedi.

MAHKEME, ÖNCEKİ İFADELERİNİ DİKKATE ALDI

Mahkeme, Şevki İlgen’in daha önce poliste, savcılıkta ve duruşmalarda verdiği ifadelerinde iki kişiyi kendisinin öldürdüğünü söylediğini belirterek, iki cinayet ve ruhsatsız tabanca suçlarından toplam 27.5 yıl hapis cezasına çarptırdı. Ayrıca cinayet olayına karışan ve cezaevinde intihar ede Kadir İlgen hakkında açılan davaların da düşürülmesini kararlaştırdı.

OĞLUNUN DÖVÜLMESİNE DAYANAMADI

Olay Fatih Mahallesi’nde 6 ay önce meydana geldi. Tuncay Elgün ile Fikret Elbir, iddialara göre aynı mahallede oturan Kadir İlgen ile ‘kabadayılık’ yüzünden tartıştı. Çıkan kavgada iki arkadaş Kadir İlgen’i döverek bir marketin içine sokttu. Bu sırada olay yerine gelen Kore Gazisi baba Şevki İlgen, kavgayı ayırmaya çalışıp başaramayınca, yakında olan evine giderek ruhsatsız tabancasını alıp, Elgün ve Elbir’i kurşun yağmuruna tutarak öldürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious