Oğlunun başına silah dayayarak rehin aldı

  • Giriş : 02.04.2007 / 00:00:00

Eyüpte bir süre önce ayrıldığı eski eşinin evini basan şahıs, içerdeki oğlunun başına silah dayayarak rehin aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Olay yerine gelen savcı ve psikologun bir saatlik ikna çalışmaları sonucu şahıs silahını bırakarak teslim oldu.

Edinilen bilgilere göre olay Nışanca Mahallesi Çömlekçiler Arkası Sokak 15 numaradaki apartmanın 3. katında meydana geldi. Bir süre önce ayrıldığı eski eşi Sevgi Ç.'nin evine gelen Fehmi Ç., silah zoruyla içeri girdi. Eşini ayrı bir odaya kapatan Ç., daha sonra 14 yaşındaki oğlu Ö.F.Ç.'yi başına silah dayayarak rehin aldı.

Olayı haber alan polis, hemen belirtilen adrese geldi. Polisin şahsı ikna çalışmaları sürerken olay yerine cumhuriyet savcısı ve bir psikolog geldi. Savcı ve psikoloğun ikna çalışmaları sürerken her ihtimale karşılık olay yerinde itfaiye ve sağlık ekipleri hazır bekletildi. Yaklaşık bir saat süren ikna çalışmalarının ardından savcı binadan çıktı. İkna edildiği öğrenilen Fehmi Ç., savcının ayrılmasından 5 dakika sonra binadan çıkartıldı.

Ç.'nin binadan çıkartılması sırasında basın mensuplarının sorularını cevaplamak istemesi üzerine polis apar topar ekip otosuna bindirerek Ç.'yi polis merkezine götürdü. Ardından binadan rehin alınan Ö.F.Ç. dışarı çıktı. Ağladığı gözlenen Ç.'de soruları cevapsız bırakarak ekip otosuna bindirildi. En son olarak evden Sevgi Ç. dışarı çıkartılarak polis merkezine götürüldü.

Sevgi Ç.'nin komşuları çiftin şiddetili geçimsizlik nedeniyle 2 yıl önce boşandıklarını belirterek, "Fehmi Ç. ilk zamanlar karısını çok rahatsız ediyordu. Sonrasında kendisinin evlendiğini öğrendik. 2 senedir gelip gitmiyordu." dediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious