Oğlunun gözleri önünde eşini öldürdü

  • Giriş : 27.06.2007 / 08:36:00

17 yaşındaki Oya Can'ı bıçaklayarak öldürmekle suçlananUçan hakkında ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adana'da nikahsız birlikte yaşadığı 17 yaşındaki Oya Can'ı 7 aylık oğlu Feritcan'ın yanında bıçaklayarak öldürmekle suçlanan Halil İbrahim Uçan (24) hakkında ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Oya Can, 2 yıl önce Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencisiyken mahalleden tanıştığı uyuşturucu madde bağımlısı ve hırsızlıktan sabıkalı Uçan ile arkadaşlık yapmaya başladı. Can, ailesinin izin vermemesi üzerine okulunu yarım bırakıp Uçan ile 1.5 yıl önce kaçarak nikahsız evlendi. Çiftin 7 ay önce Feritcan adını verdikleri bir çocukları oldu.
Uçan, 21 Mayıs'ta kendisini aldattığı iddiasıyla Oya Can'ı oğlu Feritcan'ın gözleri önünde dövdükten sonra 5 yerinden bıçaklayıp öldürdü.
Kaçtıktan bir hafta sonra Diyarbakır'da yakalanıp tutuklanan Uçan hakkında Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Önümüzdeki ay yargılanmaya başlayacak olan Uçan, tutuklandığı nöbetçi mahkemede, “Eve alkollü gelmiştim. Eve girerken balkondan bir erkeğin atladığını gördüm. Eve girdiğimde eşim holdeydi. Balkondan kaçanın kim olduğunu sorduğumda ‘sen şerefsiz bir insansın’ diye cevap verince bir anda şuurumu kaybedip bıçakladım. Eşimin öldüğünü sabah öğrendim. Diyarbakır'a kaçtım. Vicdan azabı çekince polise teslim oldum. Eşimi öldürdüğüme pişmanım, beni aldattığından şüphelendim" demişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious