Oğlunun okul masrafı için böbreğini satacak

Oğlunun okul masrafı için böbreğini satacak.18365
  • Giriş : 26.08.2008 / 21:10:00

Oğlunun okul masraflarını karşılayabilmek için böbreğini satacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yalova'da bir vatandaş oğlunun 400 YTL'lık okul masrafı için Böbreğini satılığa çıkardı.
Yalova'nın İsmetpaşa Mahallesi'nde kapıcı dairesinde yaşam savaşı veren Vertigo hastası Yüksel Bayar (40) oğlunun 400 YTL'lik okul masraflarını karşılayamayınca çareyi böbreğini satılığa çıkartmakta buldu. Oğlu Oğuzhan Bayar (15) ise kendilerine hayırseverlerin yardım edilmesini istedi.

Yalova'da yaklaşık 5 yıl önce yakalandığı Vertigo hastalığı nedeniyle çalışamayan ancak ailesinin geçimini sağlamak için için gündelik olarak inşat işlerinde çalışarak hayat mücadelesi veren 40 yaşındaki Yüksel Bayar oğlu Oğuzhan Bayar'ın liseye yazılma zamanı geldiğinde iyiden iyiye çaresiz kaldı. Çalışamadığı için okul parası ve masraflarını karşılaya bilmek için para bulamayan Yüksel Bayar çareyi oğlunun okul masrafını çıkartabilmek için 2 böbreğinden birisini satılığa çıkartmakta buldu. Zaten Vertigo başta olmak üzere çeşitli rahatsızlıkların pençesinde boğuşan ve aldığı yeşil kartla tedavi gören Bayar böbreğinin satılması halinde hayatını da tehlikeye sokacağını bile bile bu kararı almak zorunda kaldı. Gözyaşlarına zor hakim olan dertli baba, "Yeter ki oğlum okusun. Okun okuması için böbreğimi satışa çıkardım. Tek dileğim onun benim çektiğim sıkıntıları,yaşadığım dertleri yaşamasın" dedi.

Babasının kendisinin okul masraflarını karşılayabilmek adına böbreğini satılığa çıkartmasından dolayı çok üzgün olan 15 yaşındaki Oğuzhan Bayar ise, "Benim okumam için babam böbreğini satmak zorunda ne olur bize yardım eli uzatın" diyerek gözyaşlarını tutamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*