Oğlunun ölüm haberi ile yıkıldı

  • Giriş : 31.01.2008 / 21:21:00

Zeytinburnu'ndaki Prestij İş Merkezi'nde meydana gelen patlamanın ardından oğlunu hastane hastane dolaşarak arayan Fatma Cesur aldığı acı haberle sarsıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tek çocuklarını bu olayda kaybeden Bulgaristan göçmeni Fatma ve Ali Cesur çiftinin Esenler'deki evlerinde matem havası var.

Olayın ardından ambulansla bir hastaneye kaldırılan oğlunun peşinden koşturan Fatma Cesur, "Oğlumu bulamadım bana yardım edin" diyerek kendisine yardım eli uzatılmasını bekledi. Kimliğini, cep telefonunu üzerinde bulundurmayan oğluna bir türlü ulaşamayan Fatma Cesur cep telefonunu aradığında karşısına bir polis memuru çıktığında korkusu arttı. Basın mensuplarından İstanbul Valisi Muammer Güler'e kadar ulaşmaya çalıştığı kişilerden umutlu haberi almaya çalışan yaşlı kadın Bakırköy'de acı haberi aldı. Oğlu Kadir Cesur yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Patlamanın meydana geldiği Prestij İş Merkezi'nin karşısındaki işhanında Baytek isimli firmada üretim Mühendisi olarak görev yapan Kadir Cesur'un ilk patlamanın ardından yardıma koştuğu ikinci patlama sonucu ağır yaralandığı ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiği öğrenildi. Arzu Cesur ile 3 yıl önce dünya evine giren Kadir Cesur'un 1,5 yaşında Beyza isimli kızı yetim kalmış oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious