Oğluyla birlikte mezun oldu

Oğluyla birlikte mezun oldu.12295
  • Giriş : 08.06.2009 / 21:30:00

Üç çocuk annesi Gülpembe Yakın üniversiteyi birincilikle bitirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Denizli'de evli üç çocuk annesi Gülbembe Yakın (46), Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü'nden birincilikle mezun oldu. Gülpembe Yakın, Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde okuyan oğlu Orkun Yakın'la (23), aynı dönem mezun olmanın sevincini yaşadı.

Pamukkale Üniversitesi'nin çeşitli bölümlerinden birincilikle mezun olan 127 öğrenci için Kongre ve Kültür Merkezi'nde mezuniyet töreni düzenlendi. Törene, Vali Yavuz Erkmen, Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Mezuniyet töreninde müzik bölümü öğrencilerinin verdiği konser ayakta alkışlandı.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç, Pamukkale Üniversitesi'nin amacının bölgesine, ülkesine, evrensel bilime katkıda bulunan bir araştırma üniversitesi olmak olduğunu söyleyerek, "Bütün enerjimizi üniversitemizin geleceğine odaklamalıyız. Hepimiz bir olursak, anlamsız şeylerle enerjimizi tüketmezsek, daha ileriye, daha yükseğe, daha iyiye hızla ilerleriz" dedi.

Vali Yavuz Erkmen ise, Türkiye'nin en güvenli ve huzurlu üniversitesinin Pamukkale Üniversitesi olduğunu söyleyerek, "Öğrenciler, huzur ve güven içinde öğrenimlerini sürdürüyor ve mezun oluyor. Aileler gönül rahatlığıyla çocuklarını Denizli'ye gönderebilirler" dedi.

Konuşmaların ardından bölümlerini birincilikle bitiren öğrencilere protokol üyeleri tarafından diplomalarını verildi. Oğluyla aynı dönem mezun olan Gülpembe Yakın da, diplomasına törende kavuştu. Yakın'ı ilk tebrik eden ise, mezuniyet törenine katılan oğlu Orkun Yakın oldu. Resim bölümünden birincilikle mezun olan anne Gülpembe Yakın, hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını söyleyerek, "1980'li yıllarda liseyi bitirdim. O dönemde üniversitelerde çok olaylar olduğu için ailem göndermedi. 24 yıl önce evlendim ve şimdi 3 çocuk annesiyim. Çok çalıştım ve bölümümü birincilikle bitirdim. Oğlumla aynı dönemde üniversiteye başladık ve beraber aynı dönem mezun olduk" dedi. Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği okuyan Orkun Yakın'ın da (23) bu dönem mezun olduğu ifade edildi.

Öte yandan Pamukkale Üniversitesi'nden 2008-2009 eğitim öğretim yılında toplam 4230 öğrenci mezun oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*