Öğrenci, müdür yardımcısını bıçakladı

  • Giriş : 20.12.2006 / 00:00:00

Mersin'de bir ilköğretim okulu öğrencisi, geç kaldığı için kendisini uyaran müdür yardımcısını okulun önünde bıçaklayarak hastanelik etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Son günlerde okullarda meydana gelen şiddet olaylarının yenisi Mersin'de yaşandı. Daha önce okula hiç gelmeyen ancak okul idaresi tarafından okula kazandırılmak için çağrılan 6. sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Ş.A. okula başladığının 2. gününde geç kaldığı için kendisini uyaran Müdür Yardımcısı Naili Şen'i (48) karnından bıçakladı.

Edinilen bilgiye göre olay, Şevket Sümer Mahallesi'ndeki Ahmet Mete Işıkara İlköğretim Okulu önünde meydana geldi.

İddiaya göre, Müdür yardımcısı Naili Şen, bu yıl okula hiç gelmeyen fakat okul idaresinin okula kazandırmak için yaptığı 3. uyarının ardından 2 gün önce okula başlayan 6. sınıf öğrencisi Ş.A.'yı okula geç kaldığı için uyardı. Daha sonra okuldan çıkan Ş.A. arkadaşları ile birlikte önce müdür yardımcısını taşladı. Daha sonra ise evden getirdiği sallama bıçakla karnından bıçakladı. Ağır yaralanan Müdür Yardımcısı Naili Şen, ambulansla kaldırıldığı Mersin Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, Ş.A. isimli öğrenci ise polisler tarafından göz altına alındı. Gazetecilerin ısrarlı soruları karşısında Müdür Yardımcısı Şen, her şeye rağmen öğrenciyi savundu. Şen, "Okulumuzun öğrencisi idi. Okuması için çalışıyorduk. Aramızda bi tartışma geçmişti. Okul dışında bıçakladı. Olur böyle şeyler. Büyütecek bir durum yok." diye konuştu.

Doktor raporu için hasteneye getirilen öğrenci Ş.A. konuşmaktan kaçındı.

Okul yetkilileri ise Ş.A.'nın bu yıl okula hiç gelmediğini okuması için yapılan 3. uyarının ardından okula 2 gün önce başladığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious