'Öğrenci affı' Milli Eğitim Komisyonu'na gönderildi

  • Giriş : 19.10.2007 / 13:36:00

Muhsin Yazıcıoğlu'nun, Meclis Başkanlığı'na sunduğu öğrenci affı Milli Eğitim Komisyonu'na gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Sekreteri Yalçın Topçu, BBP Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu'nun, Meclis Başkanlığı'na sunduğu öğrenci affının Milli Eğitim Komisyonu'na gönderilmesini sevinçle karşıladıklarını söyledi.

Topçu, "Liderimiz öğrencilerin yüzünü güldürdü. Öğrenci affı hayırlı olsun" dedi. Öğrenci affının Milli Eğitim Komisyonundan geçmesinin, 500 bine yakın öğrenciyi ve ailelerini mağduriyetten kurtaracağını kaydeden Topçu, "Bu konuda iktidar ve muhalefet partilerimiz ve kamuoyumuzun duyarlılığını bekliyor, öğrenci affının hayırlara vesile olmasını diliyoruz" şeklinde konuştu.

Topçu, şunları kaydetti: "23. dönem TBMM'de Büyük Türk Milletini temsil eden partimiz, hem milletimizin sosyal meselelerini hem de ülkemizin iç ve dış meselelerini takip altına almıştır. BBP olarak, kuruluşumuzdan bu tarafa ısrarla söylediğimiz tekliflerden terörle ilgili çözümler, Cumhurbaşkanı seçimi ile ilgili önerilerimizin kamuoyunca kabul edilmiş olduğunu 60. hükümetin de bunları uygulamaya başladığını memnuniyetle görmekteyiz.

BBP olarak Sayın Genel Başkanımızın Meclis Başkanlığı'na sunduğu öğrenci affının Milli Eğitim Komisyonu'na gönderilmesini sevinçle karşıladık. Bunun yanında, liselerden tek dersten atılan öğrencilerimizin affı Sayın Milli Eğitim Bakanına bir mektupla bildirilmiş, Sayın Cumhurbaşkanımızı ziyaretimizde de konu kendisine iletilerek destekleri talep edilmiştir".

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious