Öğrenci boş bırakıldığında suça karışıyor

  • Giriş : 07.11.2006 / 00:00:00

Bursa İnegöl ilçesinde son günlerde öğrencilerin çeşitli olaylara karışması üzerine okul aile birlikleri harekete geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Nuh Mehmet Küçükçalık Lisesi Okul Aile Birliği'nin düzenlediği toplantıda İnegöl'deki okulların okul aile birliği üyeleri katıldı. Okul aile birlikleri öğrencilerin çeşitli olaylara karışmalarını önlemek için konuyu derinlemesine taştıştılar. Öğrencilerin başıboş bırakılmaması için ailelerin ve okul yöneticilerin daha dikkatli hareket etmelerini isteyen okul aile birliği üyeleri gerekli desteğin sağlanması gerektiğni söylediler.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Nuh Mehmet Küçükçalık Lisesi Müdürü Müslüm Serbest, okullarda son zamanlarda devamsızlık problemleri bulunduğunu, bunun önüne geçmek için okul idaresi olarak gerekli önlemleri aldıklarını, ancak bu konuda öğrenci velilerinin de desteğine ihtiyaç hissettiklerini söyledi. Türkiye genelinde okullarda disiplin dosyalarında artış kaydedildiğine değinen Serbest, okul idaresi ile öğrenci velilerinin ortak hareketi doğrultusunda öğrencilerin disiplin altına alınabileceğini vurguladı.

Nuh Mehmet Küçükçalık Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Çiğdem Uysal ise bazı öğrencilerin okul saatleri içerisinde okuldan kaçıp Kültürpark'a gittiklerini, bunun da öğrencilerin dersleri kaçırmalarına neden olduğunu ileri sürdü. Öğrencilerin dersleriyle ilgilenip okuldan geri kalmaması için okul ve ailler tarafından çeşitli etkinliklerin yapılması gerektiğini belirten Başkan Çiğdem Uysal, "Bazı öğrencilerimizin okul kıyafetleriyle internet cafelere gittiklerini biliyoruz. Bu tür eylemler öğrencilerimizin okul başarılarını olumsuz yönde etkilemektedir. Biz veliler olarak bu durumdan oldukça rahatsızlık duymaktayız. Bu nedenle çocukları bu kötü gidişattan kurtarmak, okuldan kaçmalarını engellemek için aile birliği olarak birtakım girişimlerde bulunmaya karar verdik. İnegöl'deki tüm okulların katılımı ile genişletilmiş bir toplantı yapmayı düşünüyoruz. Bu konuya herkesin destek olacağına inanıyoruz" diye konuştu.

Toplantıya Salih İbrahim Kırcalı Sağlık Meslek Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Hüseyin Kızılarslan, Vehbi Koç İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanı Hülya Alemdaroğlu, Dörtçelik Endüstri Meslek Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Nermin Bayraktar, İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Nuri Türk ve Nuh Mehmet Küçükçalık Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Çiğdem Uysal ile yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious