Öğrenci intihar etti!

Öğrenci intihar etti!.5926
  • Giriş : 25.12.2006 / 00:00:00

Edirne'de lise 3. sınıf öğrencisi 16 yaşındaki A.S'nin öğretmeni tarafından el konulan cep telefonunu geri alamayınca bunalıma girerek intihar ettiği iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İddialara göre, Uzunköprü Lisesi'nde son sınıf öğrencisi olan A.S, derste cep telefonu ile Edebiyat Öğretmeni Nurten T'nin fotoğrafını çekti. Öğrencisinin cep telefonuyla kendisinin fotoğrafını çektiğini gören öğretmen, A.S'nin elinden telefonu alarak Müdür Yardımcısı Murat Mataş'a teslim etti.

A.S. Müdür Yardımcısı Mataş'tan telefonunu geri vermesini istedi. Okulda cep telefonu kullanmanın yasak olduğunu belirten Mataş ise A.S'ye cep telefonunu geri vermedi. Eve geldiğinde annesi Kadriye S. ve babası Hüseyin S`ye öğretmeninin cep telefonunu aldığını ve bu yüzden canının sıkıldığını söyleyen A.S, akşam yemeği yemeden odasına giderek yattı.

Öğretmenin cep telefonunu aldığı için oğlunun canının çok sıkkın olduğunu belirten baba Hüseyin S, "Oğlum okul çıkışı eve geldiğinde öğretmeninin cep telefonunu aldığını söyledi. Bende moralini bozmamasını söyledim. Yarın gider öğretmeninden geri alırız telefonunu şeklinde teselli etmeye çalıştım. Akşam yatarken annesine bir televizyon kanalındaki 'Acı Hayat' dizisi başlayınca kaldırmasını istedi. Bende kahveye çıkmıştım." dedi.

Anne Kadriye S, oğlunun çok efendi ve çok terbiyeli bir çocuk olduğunu belirterek, "Büyüklerini ve küçüklerine karşı çok saygılıydı. 'Acı Hayat' dizisi başlayınca kaldırdım. İlk önce saate baktı ve elini yüzünü yıkayacağım diye lavaboya gitti. Aradan 5-10 dakika geçince merak ettim ve ilk önce tuvalete baktım, tuvaletin ışığı yanmayınca odasına gittim, yerde yatıyordu. İlk başta yere uzanmış kulaklıkla müzik dinlediğini sandım. Daha sonra 'oğlum burası soğuk sen neden burada yatıyorsun' dediğimde hiçbir tepki vermedi. Bunun üzerine kucaklamaya çalıştığımda kulağından kan geldiğini gördüm ve hemen eşimi çağırdım. Bizde ilk başta herhalde yere düşüp kafasını bir yere vurdu diye düşündük. Odanın ışığını açınca yanı başında ki silahı gördük." dedi.

Anne Kadriye S. "Oğlumun intihar edeceği aklımızın ucundan bile geçmezdi. Babasıyla her şeyini paylaşırdı. Hiç silah sesi de duymadık." diye konuştu.

Lise son sınıfı öğrencisi Altan Sayan'ın cenazesi önceki gün köy mezarlığına defnedilirken, Jandarma ekipleri ise olayla ilgili soruşturma

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious