Öğrenci mektuplarıyla kütüphane

Öğrenci mektuplarıyla kütüphane.16205
  • Giriş : 20.11.2008 / 11:05:00

Yozgat'ın Sorgun ilçesi Gedikhasanlı Beldesi Şehit Mustafa Önder İlköğretim Okulu öğrencileri,yazdıkları mektupları, beldeyi modern bir kütüphaneye kavuşturdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yozgat'ın Sorgun ilçesi Gedikhasanlı Beldesi Şehit Mustafa Önder İlköğretim Okulu öğrencileri, okul müdürü, öğretmenleri ve mahalle muhtarının öncülüğünde yazdıkları mektupları, okul harçlıklarıyla Türkiye'nin değişik illerindeki kuruluş ve kişilere göndererek, 15 bin kitap toplayıp, beldeyi modern bir kütüphaneye kavuşturdu.

Gedikhasanlı Beldesi Şehit Mustafa Önder İlköğretim Okulu Müdürü Dursun Pektaş, Türkçe Öğretmeni Yavuz Akman, Merkez Mahallesi Muhtarı Hasan Çakır öncülüğünde öğrenciler, yazdıkları mektubu çoğaltıp, Türkiye'nin değişik bölgelerinde bulunan bin 300 kuruluş ve iş adamlarına harçlıklarını vererek postaladı.

''Kitap insanın ufkunu genişletir, dünyayı tanımasını sağlar'' diye başlayan mektupta, ''Bizler kitap okumak istiyoruz. Kütüphane olmadığı için okuyamıyoruz. Araştırma yapmak istiyoruz ama araştıramıyoruz. Bu amaçla kütüphane kurmak istiyoruz. Ülkemiz genelinde kitap toplama kampanyası başlattık. Kampanyamıza katılın'' ifadelerine yer verildi.

Mektubu alan kuruluşlardan 300'ü 400 koli civarında çeşitli kitapları okula kargo ile gönderdi. Yaklaşık 15 bin kitabı koyacak yer bulamayan öğrenciler, bu kez Kaymakam Ertuğrul Kılıç'a gönderdikleri mektupta beldeye kütüphane yapılmasını istedi. Kaymakam Kılıç ve iş adamlarının desteği ile beldeye modern bir kütüphane yapılarak, kampanya ile toplanan kitaplar raflara öğretmen ve öğrenciler tarafından yerleştirildi.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Gedikhasanlı beldesi Şehit Mustafa Önder İlköğretim Okulu Müdürü Dursun Pektaş, Türkçe Öğretmeni Yavuz Akman, Muhtar Hasan Çakır, öğrencilerden Merve Soysal, Nuran Men, Hasan Tufan'ı makamında kabul ederek, kutladı ve teşekkür belgesi verdi.

Okul Müdürü Dursun Pektaş, okullarına gönderilen 15 bin kitabın yerleştirilmesi için Türkçe Öğretmeni Yavuz Akman gözetiminde, öğrencilerle birlikte bu üne kadar çalıştıklarını kaydederek, yardımda bulunan 300 kişi ve kuruma teşekkür mektubu gönderdiklerini söyledi. Kütüphaneye sığmayan kitapların bir bölümünü 40 okula gönderdiklerini de belirten Tektaş, ''Adıyaman'dan Kayseri'ye kadar birçok kentimizde bulunan liselere kitap yardımında bulunduk, hala da bulunuyoruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*