Öğrenci minibüsü alev alev yandı

Öğrenci minibüsü alev alev yandı.9995
  • Giriş : 30.10.2007 / 14:55:00

Adana'da öğrenci taşıyan bir minibüs kırmızı ışıkta beklediği sırada birden alev alınca kısa sürede küle döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Öğrenciler minibüsten kısa sürede tahliye yapılarak canlarını kurtardı.

Mersin'in Tarsus ilçesinden Adana'ya bir dersanenin 18 öğrencisini geziye getiren İsa Ostekin idaresinde 33 PH 030 plakalı minibüs Seyhan ilçesi Fuzuli Caddesi Galleria önündeki ışıklara geldiğinde birden alev aldı. Kırmızı ışıkta beklerken alev alan minibüsteki 18 öğrenci kapıların açılmasıyla kısa sürede minibüsten dışarı çıktı.

Şoför İsa Ostekin, araçta bulunan yangın söndürme tüpü ile aracın ön kısmında çıkan yangını söndürmek istedi. Ancak aracın iç kısmına ve koltuklarına sıçrayan yangın kısa sürede büyüyerek minibüsün tamamını sardı.

Sürücü Ostekin de bu sırada patlama olabileceğini düşünerek aracın yanından kaçarak uzaklaştı. Cadde araç trafiğine kapatılırken olay yerine itfaiye çağrıldı.

Bu sırada çevrediki vatandaşlar kavşakta görevli trafik polislerinin megafonla yaptığı uyarı ile yanan minibüsten daha da uzaklaştırıldı. İtfaiyenin kısa sürede müdahale etmesine rağmen minibüs kullanılamaz hale geldi. Şoför Ostekin, telefonla ulaştığı yakınlarına kendisi ve öğrencilerin sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

Ostekin, "Aracın ön kısmından dumanla birlikte birden alev çıktı. Çok çabuk arabayı sardı. Ne olduğunu anlayamadım." dedi.

İtfaiyenin yangını söndürmesinin ardından minibüs yolun trafiğe açılması için çağrılan çekici ile kenara çekildi.

Kısa süreli korku ve panik yaşayan öğrenciler ise temin edilen başka bir minibüsle evlerine döndü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious