Öğrenci müdür yardımcısını bıçakladı

  • Giriş : 09.03.2007 / 00:00:00

Okulda şiddet olaylarına önceki gün bir yenisi daha eklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara'daki Aydınlıkevler Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Güven O., sigara içmesi nedeniyle kendisini uyaran Müdür Yardımcısı Ali Bozkurt'u koridorda bıçakladı.
9. sınıf öğrencisi Güven O., 15.00 sıralarında ders arası teneffüste katlarda denetim görevini yapan Bozkurt'la karşılaştı. İddiaya göre, okulda disiplinsiz davranışlar içinde olduğu gerekçesiyle daha önce birkaç kez Güven O.'yu sert biçimde uyaran Bozkurt, yine aynı şekilde öğrencisini azarladı. Bir süre sonra Güven O. ve Bozkurt tartışmaya başladı.

Arkadaşlarının gözü önünde
Bozkurt, öğrencisini sigara içtiği gerekçesiyle uyarırken, Güven O. sinirlenerek Bozkurt'u cebinden çıkardığı bıçakla kalçasından bıçakladı. Bozkurt'un acıyla bağırıp tepki vermesi üzerine diğer öğretmenler olay yerine geldi. Arkadaşlarının şaşkın bakışları arasında Bozkurt'u bıçaklayan Güven O., okuldan çıkarak kayıplara karıştı. Bozkurt, tedavi amacıyla SSK Dışkapı Hastanesi'ne kaldırıldı.

Tepkiliydim bıçakladım
Olay yerine gelen polis, firari öğrenciyi okul yakınındaki bir parkta otuturken gözaltına aldı. Aydınlıkevler Karakolu'na götürülen Güven O., kendisini daha önce de sert biçimde azarlayıp uyaran Bozkurt'a bu nedenle tepkili olduğunu söyledi. Güven O. soruşturma için Çocuk Şubesi'ne teslim edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious