Öğrenci servisi kaza yaptı 1 ölü

Öğrenci servisi kaza yaptı 1 ölü.12386
  • Giriş : 13.12.2006 / 00:00:00

Samsun'da öğrenci servisinin kayarak yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazanda 1 öğrenci hayatını kaybetti, 17 öğrenci yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre kaza merkeze bağlı İmamlar köyünde meydana geldi. Başalan Cumhuriyet İlköğretim Okulu'na taşımalı sistemle öğrenci taşıyan Üzeyir T. yönetimindeki 55 AG 663 plakalı minibüs, okula 5 kilometre kala buzda kayarak virajı alamayıp takla attı.

Kazada yaralanan Başalan İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Ümmiye Eker (12), Samsun Devlet Hastanesi'ne kaldırılmak istenirken yolda hayatını kaybetti.

Kazada yaralanan öğrencilerin isimleri şöyle: Ayşe Türk, Emine Eker, Emrah Günegün, Ümit Yavuz, Engin Koloğlu, Necla Yavuz, Öznur Türk, Fatma Altungeyik, Dilek Eker, Cavit Türk, Necla Günegün, Mustafa Albayrak, Filiz Altungeyik, Rahife Özden, Nedim Özdoğan, Serdar Şener Önal ve Semra Altungeyik.

Samsun Devlet Hastanesi'ndeki tedavileri süren yaralı öğrencilerin hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. Bu arda çocuklarının kaza geçirdiğini öğrenerek hastaneye gelen aileler gözyaşlarına boğulurken, bazıları ise üzüntüden bayıldı. Kazada yaralanan Emrah Günegün, geç kaldıkları için okula yetişmeye çalıştıklarını bu sırada kazanın meydana geldiğini söyledi. Filiz Altungeyik, ise öğretmenleri almak için beklediklerini ondan sonra da okula gitmek için yola çıktıklarını belirterek, "Hızlı değildik ama araba kaydı, taşa vurunca da takla attı." diye konuştu. Kaza ile ilgili soruşturma devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious