Öğrenci ve öğretmenler okulda mahsur kaldı

Öğrenci ve öğretmenler okulda mahsur kaldı.16579
  • Giriş : 01.05.2008 / 13:35:00
  • Güncelleme : 01.05.2008 / 13:38:57

1 Mayıs eylemleri nedeniyle Şişli kurtuluş İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri okulda mahsur kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şişli Bölgesi'nde yeralan okullardan Şişli Kurtuluş İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenleri şu an okulda mahsur kalmış durumda. Okul Müdürü Enver Bahçekapılı ve öğretmenler sardece velisi gelen öğrencileri evlerine gitmesine izin veriyor.

Ayrıca, Kurtuluş Caddesi üzerindeki kaldırım taşlarının söküldüğü gelen haberler arasında.

Yine Şişli Bölgesinde bulunan Mahmut Şevket Paşa İlköğretim Okulu'nun da eylemciler tarafından taşlandığı öğrenildi.

Kurtuluş Caddesi üzerindeki alış veriş merkezlerinden Uğur Center'de gaz bombası dolayısıyla kısa süreli bir panik yaşandığı belirtiliyor.

Polisle eylemciler arasında cadde ve sokaklardaki kovalamaca sürüyor.

TAKSİM'E YÜRÜMEK İSTEYEN GRUPLAR, POLİSİN MÜDAHALESİYLE DAĞITILDI

Şişli ve Beyoğlu'nun çeşitli yerlerinde toplanarak Taksim'e yürümek isteyen gruplar, polisin müdahalesiyle dağıtıldı.

Beyoğlu İstiklal Caddesi Büyükparmakkapı Sokağı yakınında toplanan bir grup, pankart açarak, sloganlar eşliğinde Taksim Meydanı'na yürümek istedi. Bunun üzerine İstiklal Caddesi girişinde önlem alan polis, boyalı su ve göz yaşartıcı bomba kullanarak gruba müdahale etti. Grup da polise taş ve şişe atarak karşılık verdi.

Grup, müdahale sonucu ara sokaklara girerek kaçmaya çalıştı. Polisler de bir süre ara sokaklarda göstericileri kovaladı. Göz yaşartıcı gazdan etkilenen bir kadın fenalık geçirdi. Polis ve vatandaşlar, kadını gazın etkili olduğu bölgeden başka bir yere taşıyarak, ilk müdahaleyi yaptılar. Kadın, daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Şişli Harbiye Cumhuriyet Caddesi'nde bir araya gelen yüzleri maskeli başka bir grup da çeşitli sloganlar attı. Bu kişiler daha sonra kaldırım taşlarını sökerek çevrede önlem alan polislere fırlattı.

Çevik kuvvet ekipleri de bunun üzerine panzerle basınçlı su sıkarak, göstericilere müdahale etti. Göstericiler, polisin müdahalesi üzerine ara sokaklara girerek kaçtı.

Bu grubun ardından aynı alanda bir araya gelerek izinsiz gösteri yapmak isteyen başka bir gruba da yine su sıkılarak müdahalede bulunuldu. Polisin dağıttığı bu grup, Harbiye Askeri Müze yakınında yeniden bir araya gelerek, söktükleri kaldırım taşlarını polise fırlattı. Gruptakiler, ayrıca, sapanlar kullanarak küçük çaptaki taşları da polise attı. Bunun üzerine yeniden müdahale edilen grup, dağıldı.

Bu arada, üst düzey bir emniyet yetkilisinin makam aracı olduğu belirtilen sivil plakalı polis otomobiline, Osmanbey'de göstericiler tarafından taş atılarak hasar verildi.

Öte yandan, Taksim Gezi Parkı yakınında toplanan ve bir siyasi partinin bayraklarını taşıyan grup, çeşitli sloganlar atarak, meydandaki Cumhuriyet Anıtı önüne kadar yürümek istedi. Göstericiler, olay yerine gelen çevik kuvvet ekiplerince engellendi. Grup, bunun üzerine geri dönerek Şişli yönüne doğru dağıldı.

Bu grubun ayrılmasından kısa süre sonra aynı parkın yakınına gelerek Taksim Meydanı'na çıkmak isteyen küçük bir gruptaki bazı kişiler de polislerce gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah da, Taksim Meydanı'na gelerek çalışmaları koordine etti.

Olaylar sırasında çevredeki bazı iş yerlerinin kepenklerinin kapalı olduğu görüldü.

cafesiyaset.com

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious