Öğrenci Yurdu'nda gerginlik!

  • Giriş : 05.12.2006 / 00:00:00

İzmir'in Bornova ilçesi Ege Üniversitesi Kampüsü'nde bulunan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı yurtta kalan sağ ve sol görüşlü öğrenciler arasında önce tartışma ardından da kavga çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olaylar büyümeden önlenirken yurt çevresine çok sayıda Çevik Kuvvet ekibi sevk edildi. Gerginliğe neden olan olaylarla ilgili bir öğrenci gözaltına alındı. Olaylarda yaralananan öğrencinin olmadığı öğrenildi.
Olay Ege Üniversitesi Kampüsü Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda akşam saat 22.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, sağ ve sol görüşlü öğrenciler arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. Yurtta gerginliğin yükselmesine neden olan olayların meydana gelmesi üzerine İstihbarat, Terörle Mücadele ve Çevik Kuvvet Şubesi ekipleri kampüs içinde bulunan öğrenci yurdunun önüne gelerek tedbir aldı. Polis ekipleri, olayların yatışmasının ardından yurdun çevresinde güvenlik önlemleri alırken Çevik Kuvvet ekipleri ise olası yeni bir gerginliğe karşı panzerlerle bir süre yurdun etrafında bekledi. Soruşturma yapan polis ekipleri, olaylarla ilgili yurtta kalan ve aranan sol görüşlü 1 öğrenciyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan ve ismi açıklanmayan öğrencinin Ege Üniversitesi Kampüsü'nde, 6 ay önce meydana gelen bir gösteride polis otosunu taşladığı için arandığı bildirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious