Öğrenciler, okulu savaş alanına döndürdü

  • Giriş : 14.12.2006 / 00:00:00

SİİRT Selami Değer Lisesi’nde sınıfları değiştirilen bir grup öğrenci, müdürleri Nurettin Kebapçı ile öğretmenlere saldırmak istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Okulun camlarını kıran öğrenciler, kendilerini engellemeye çalışan polise de karşı koydu. Çıkan arbedede polis cop kullanıp öğrencileri dağıtırken, 5 öğrenciyi gözaltına aldı. Öğrencelerin saldırısına uğrayan NTV muhabiri de hastaneye kaldırılırken, okulda eğitime bugün ara verildi.

Siirt’in Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan yaklaşık bin öğrencili Selami Değer Lisesi bugün olaylara sahne oldu. Sınıflarında gerginlik yaratan bir grup öğrencinin sınıfı Lise Müdürü Nurettin Kebapçı tarafından değiştirildi. Bu değişikliği kabul etmeyen bir grup öğrenci, önce müdürleri Kebapçı’ya saldırmak istedi. Kebapçı saldırıdan odasına kapanarak korunurken, öğrenciler bu kez öğretmenleri hedef aldı. Öğretmenler de kaçarak kurtulurken, öfkeli öğrenciler bu kez okulun camlarını kırıp bazı eşyalara hasar verdi.

Öğrenciler, kendilerini engellemek isteyen polislere de taş ve sopalarla saldırdı. Polis, öğrencileri cop kullanıp dağıtırken, yaşanan arbedede arada kalan kız öğrencilerin bazıları baygınlık geçirdi. Olaylar sırasında öğrenciler görüntü almak isteyen NTV muhabiri Selami Altunç’u da taş ve sopalarla yaraladı. Altunç ambulansla Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis uzun uğraşlar sonunda olayları yatıştırırken, 5 öğrenciyi gözaltına aldı. Çıkan olaylar nedeniyle okulda bugün eğitime ara verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious