Öğrenciler, tatillerini kayarak geçiriyor

Öğrenciler, tatillerini kayarak geçiriyor  	.23835
  • Giriş : 03.02.2008 / 12:10:00

Karnelerini alan öğrenciler kayak merkezine koştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Aileleri ile birlikte karın tadını çıkaran öğrencilerin kimisi kızakla, kimisi poşetle, kimisi ise kayak malzemeleri ile kaydı. Bunları yapamayanlar da kartopu oynadı, atlı kızaklara bindi.

Yoğun kar yağışı ile sevinen kayak merkezleri, ikinci sevincini gelen yoğun taleple yaşıyor. Hafta içi ve haftasonu kayak merkezlerinde doluluk oranları yüzde 100. Buraları dolduranların büyük çoğunluğunu ise öğrenciler oluşturuyor. Yarıyıl tatilini fırsat bilen aileler, çocuklarını alarak beyaz örtüye koştu.

İstanbul'a en yakın kayak merkezi olan Kocaeli Kartepe Kayak Merkezi'nde de yoğunluk yaşanıyor. Tamamen dolan merkezde günübirlikçilerin gelmesi ile yoğunluk bir kat daha artıyor. Telesiyejler, pistler ve kar üzerinde insanlar dolu. Doğal olarak buralarda en çok eğlenen de öğrenciler. Kimisi pistlerde kayıyor, kimisi kızağa biniyor, kimisi ise poşetle kendini dağın yamaçlarından aşağı bırakıyor.

Çocuklarının tatilini bahane eden aileler de karın tadını çıkarıyor; çocuklarla atlı kızaklara biniyor, kardan adam yapıyor, bazen de onları yalnız bırakarak kendilerini Samanlı Dağı uzun pistlerine atıyor. Kayakseverlerin en fazla ilgi gösterdiği yer ise merkezin en yüksek tepesinde oturup İzmit körfezini ve Sapacan Gölü'nü izlemesi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious