Öğrenciler 5 ayda 5 bin kitap okudu

Öğrenciler 5 ayda 5 bin kitap okudu.20500
  • Giriş : 27.02.2008 / 14:05:00

Bitlis'in Tatvan ilçesinde Tuğ İlköğretim Okulundan 30 öğrencinin, 5 ayda, ortalama 30'ar sayfadan oluşan 5 binin üzerinde kitap okuduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tatvan Kaymakamı Osman Hacıbektaşoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Türkiye Okuyor Tatvan Okuyor'' sloganıyla kampanya başlattıklarını, kampanya ile ilgili çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Hacıbektaşoğlu, Tuğ İlköğretim Okulu 4/B sınıfındaki 30 öğrencinin, 5 binin üzerinde kitap okuyarak büyük başarı elde ettiğini, bu öğrencilerin örnek teşkil edeceğini ifade etti.

Osman Hacıbektaşoğlu, mayıs ayında en fazla kitap okuyan öğrenciye bilgisayar hediye edeceklerini duyurdu.

-''YENİ KİTAPLAR BEKLİYORUZ''-

4/B sınıf öğretmeni Ferhat Orak, sınıftaki 30 öğrencinin son 5 ayda 5 binin üzerinde kitap okumayı başardığını; bunun, öğrencilerin derslerindeki başarısını da artırdığını bildirdi.

Öğrencilerin okuduğu kitapların ortalama 30 sayfalık hikaye kitapları olduğunu belirten Orak, okunan kitap sayısını yıl sonuna kadar 10 bine çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti. Orak, bu konudaki en başarılı öğrencileri Elif Arslan'ın, bir ayda yaklaşık 300 kitap okuduğunu söyledi.

Ferhat Orak, yeni kitaplara ihtiyaçları olduğunu; hayırseverlerden destek beklediklerini sözlerine ekledi.

Sınıfta en fazla kitap okuyan öğrenci Elif Arslan da kitapların yaşamını değiştirdiğini ancak, kütüphanelerinde artık yeni kitaplara ihtiyaç duyduklarını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious