Öğrenciler diş taramasından geçirildi

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

Rize'nin Çayeli ilçesinde Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle Özel Şahika İlköğretim Okulu öğrencisi 200 kişi diş sağlığı taramasından geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çayeli Özel Şahika İlköğretim Okulu, öğrencilerini diş kontrolünden geçirdi. Diş hekimi M. Ali Şenyıl tarafından yapılan diş taramasına 200'e yakın öğrenci katıldı. Sağlıklı dişlerin temeli Şahika Koleji yetkilileri, kontroller sonrası öğrencilerin diş durumu ile ilgili bir rapor hazırlayıp velilere duyuracak.

Çocukların diş sağlığı konusunda problemlerini bir an önce tespit edip zamanında müdahale edilmesi gerektiğini söyleyen Diş Hekimi M. Ali Şenyıl, "Bir hafta boyunca ağız ve diş sağlığı konusunda çocuklarımız bilinçlendirilmeye çalışılıyor. İlköğeretim çağındaki çocukları, ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirmek çok önemli bir adım. Ayrıca bu yaştaki çocukların dişlerinde meydana gelen arızalar bir an önce tedavi ettirilmesi gerekir. Şahika Koleji idarecilerinin de teklifleri ile iki yüze yakın çocuğumuzun dişlerini ücretsiz muayene ettik. Bu konuda problemi olan öğrenciler varsa velileri bilgilendirilip, bir an önce tedaviye başlanacak. Ben ağız ve diş sağlığı konusunda duyarlılık gösteren Şahika Koleji idareci ve öğretmenlerine teşkkür ediyorum." dedi.

Okul olarak yıl boyunca kutlanacak haftaları tespit ettiklerini söyleyen Çayeli Şahika İlköğretim Okulu Müdürü Harun Var ise, "Biz tespit ettiğimiz bu haftaları kâğıt üzerinde kutlanmış olarak değil de, gerçekten öğrencilerimize faydalı olacak şekilde değerlendirmek istiyoruz. Geçtiğimiz hafta da ağız ve diş sağlığı haftasıydı. Çocuklarımıza diş sağlığının önemini anlatma adına iyi bir fırsat olarak düşündük. Diş Hekimimiz M. Ali Şenyıl'ın yardımlarıyla önce öğrencilerimizi diş sağlığı taramasından geçirelim dedik. Ardından hekimimizin tespitleri ve tavsiyelerini dikkate alarak çocuklarımızın diş sağlığı konusunda velilerimiz yönlendirilecek. Böylelikle diş konusunda problemli olan çocuklarımız varsa hemen müdahale edilip tedavi ettirilecektir." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious