Öğrenciler OKS için ter döküyor

  • Giriş : 11.06.2006 / 00:00:00

Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) heyecanı, öğrenciler kadar velileri de sardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sınav için öğrenciler salonlara alınırken aileler dışarı çıkarıldı. Veliler okul dışında çocukları için dua ederek beklemeye başladı.

OKS, için hazırlıklarını tamamlayan binlerce öğrenci, sabah erken saatlerden itibaren sınavın yapılacağı okullara geldi. Anne ve babalarının yalnız bırakmadığı öğrencilerin heyecanlı oldukları gözden kaçmadı. Sınavın başlayacağı saati sabırsızlıkla bekleyen adaylar 2 saat sürecek sınav için yerlerini aldı.

Bakırköy Ahmet Hamdi Tanpınar Lisesi'nde de tüm Türkiye'deki benzer bir heyecan hakimdi. 800 öğrencinin sınava girdiği okulda, velilerin sayısının fazlalığı dikkat çekti. 10:00'da başlayan sınav için öğrenciler saat 09:30'dan itibaren sınıflara alınmaya başladı. Anne ve babalar da sessizliğin sağlanması için okul bahçesinden çıkarıldı. Öğrenciler içeride ter dökerken aileleri de dışarıda stresli bir şekilde beklemeye başladı. Çocukarını başarılı olmasını isteyen anneler bol bol dua ederek, manevi destek sağlamaya çalıştı.

Tülay Taşkın isimli öğrenci velisi de dualar ederek çocuğunu beklemeye başladı. Sınava giren tüm çocuklar gibi oğlu Deniz'inde heyecanlandığını söyleyen Taşkın, "Onun için dua ediyorum. Ayet-el Kürsi okuyorum. İnanıyorum başarılı olacak." dedi. Çocuğunun Cağaloğlu Anadolu Lisesi'ni kazanmayı istediğini belirten Taşkın, "Önce sağlık diliyorum. Sonra başarılı olmasını istiyorum." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious