Öğrenciler okul bahçelerini kendileri düzenleyecek

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

Osmaniye'de bir okulun öğrencileri okullardaki şiddet olaylarının artmasını gerekçe göstererek okul bahçelerinin kendi fikirleri doğrultusunda yapılmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Öğrencilerin fikirleri doğrultusunda hakkında proje hakkında bilgi veren 11. sınıf öğrencileri, son zamanlarda lise öğrencileri arasında yaşanan şiddet olayları nedeniyle ailelerinin okul dışı faaliyetlere izin vermediğini, tek faaliyet alanlarının okul olduğunu bu açıdan okul bahçesindeki spor sahalarının kendileri için çok önemli olduğunu aktardı.

Vali Zübeyir Kemelek ise Osmaniye Lisesi'ni ziyaret ettiği zaman okulun bahçesinin çok iyi durumda olmadığını gördüğünü ve bu konuda çalışma yapılmasına karar verdiklerini söyledi.

Vali Kemelek okul bahçesinin düzenlenmesinde okul öğrencilerinin düşüncesine öncelik verdiklerini vurguladı.

Öğrenciler, Vali Zübeyir Kemelek'e yapılan projede yer alan spor alanları ve bahçenin düzenlenmesi hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

Vali Kemelek, bu konuda üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerini söyleyerek, ilin adını taşıyan Osmaniye lisesinin adına yakışır olması için gerekenin yapılacağını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious