Öğrenciler paralarını Filistin'e yolladı

Öğrenciler paralarını Filistin'e yolladı.12833
  • Giriş : 09.01.2009 / 23:32:00

Mersin’de lise öğrencileri harçlıklarını toplayıp, İsrail’in kuşatması altındaki Filistinli çocuklara gönderdi. 2 günde 700 TL toplayan öğrenciler, sınıflardaki tahtalaraysa; ‘Çocuklar Ölmesin’ yazısı yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsrail'in Gazze kentine yönelik tepkiler sürerken, insani yardım çalışmaları da hız kazandı. Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi Mersin'de de hayata geçirilen yardım kampanyalarına her gün bir yenisi daha ekleniyor. Kadri Şaman Anadolu Meslek Lisesi öğrencileriyse örnek bir davranışın altına imza atarak, harçlıklarını Filistinli çocuklar bağışladı.

Toplam 120 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü okulda 4 sınıfta öğrencilerden bağış yoluyla 500 TL toplandı. Okul yönetimi de öğrencilerin bu anlamlı kampanyasına 200 TL katkıda bulundu. Toplanan paralar da Başbakanlık bünyesinde açılan yardım hesabına yatırılacağı bildirildi.

Kampanyayla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kadri Şaman Anadolu Meslek Lisesi Müdürü Mustafa Kutlu, Öğrenci Temsilciliği tarafından kendilerine iletilen kampanyayı anlamlı bulduklarını ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden almış oldukları özel izinle birlikte kampanyanın hayata geçirildiğini anlattı. Kutlu, buradaki amacın Filistinli çocuklara yardım elinin uzatılması ve onların sahipsiz olmadığının ortaya konulması olduğunu söyledi.

Kadri Şaman Anadolu Meslek Lisesi Öğrenci Temsilcisi Muteber Sözer de, televizyon ve gazetede Gazze'de yaşanılan gelişmeleri takip ettiklerini, bölgede yaşanan insanlık dramının da kendilerini üzdüğünü belirterek, “Arkadaşlarımızla bir araya geldiğimizde Filistinli çocuklar için ne yapabileceğimizi konuşuyorduk. Oradaki çocukların yerine kendimizi koyduk böylesi bir kampanya düzenlemeye karar verdik. Her öğrenci kendi imkanı ölçüsünde kampanyaya destek verdi. Biz savaşların olmasını istemiyoruz. Çocuklar ölmesin” dedi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*