Öğrenciler provokasyona alet oldu

Öğrenciler provokasyona alet oldu.20036
  • Giriş : 13.04.2009 / 11:47:00
  • Güncelleme : 13.04.2009 / 12:30:41

Başkent Üniversitesi öğrencileri, aramaları protesto ediyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ÖĞRENCİLER SERVİS ARAÇLARIYLA TAŞINDI

Türkiye bu sabah dev bir Ergenekon operasyonu dalgasıyla uyanırken, operasyon kapsamında gözaltına alınan Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal'a destek için Başkent Üniversitesi'nde okuyan öğrencilere baskı yapıldığı öğrenildi.

Üniversiteye ait servis araçlarıyla Haberal'ın evinin önüne öğrenci taşınıyor. Öğrenci velilerinin aranarak destek çağrısı yapıldığı belirtiliyor. Mehmet Haberal, Çayyolu'nda bulunan evindeki aramaların bitmesinden sonra gözaltına alındı. Haberal sağlık kontrolünün ardından İstanbul'a gönderilecek.

Haberal'a destek için Başkent Üniversitesi otobüsleri Çayyolu'na öğrenci taşıyor. Destek vermeleri için öğrencilere baskı yapıldığı iddia ediliyor. Öğrencilerin ailelerinin de aranarak destek çağrısında bulunulduğu belirtiliyor.

BASKILAR SONUÇ VERDİ, ÖĞRENCİLER PROVOKASYONA ALET EDİLDİ !

Ergenekon soruşturması kapsamında bu sabah aramaların başlatıldığı Başkent Üniversitesi'nde bir grup öğrenci aramayı protesto ediyor. Kampus içerisinde toplanan öğrenciler, "Türkiye laiktir, laik kalacak", "Rektöre uzanan eller kırılsın" şeklinde sloganlar atıyor. Türk bayrağı açan gruba bazı öğretim üyeleri de destek veriyor. Başkent Üniversitesi Rektörü Mehmet Haberal da, evinde yapılan aramanın ardından gözaltına alınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*