Öğrenciler sınavda, aileler de dışarda terledi

  • Giriş : 18.06.2006 / 00:00:00

Adana’da da Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) heyecanı yaşandı. Öğrenciler sorular karşısında terlerken, aileleri de kendilerine dua edip başarı diledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hürü Dağdanaral isimli bayan, kızının ikinci kez sınava girdiğini ilkinde istediği yeri kazanamadığını söyledi. Dağdanaral, ”Allah’ım bu sefer inşallah kazanır. Çok çalıştı. Gece gündüz çalıştı. Emeklerinin karşılığını alır inşallah.” dedi.

Nezahat Dünündü ise, bir kızının geçen yıl Tıp Fakültesi’ni kazandığını, bugün de oğlunun sınava girdiğini belirtti. Dünündü, ”Allah’ım bütün öğrencilerin sınavlarını başarılı kılsın.” diye konuştu.

Adana’nın merkeze bağlı Seyhan İlçesi Inkılap İlköğretim Okulu çevresinde gürültü olmaması için vatandaşları uyaran polisler, sınıfların yola yakın olması nedeniyle öğrencilerin yakınlarını okulun önünden uzaklaştırdı.

Bir öğrenci sınava son anda yetişirken, heyecanlı oluşu dikkat çekti. Sınava girenler kadar anne-babaları ile yakın akraba ve arkadaşları da en az onlar kadar büyük stres ve heyecan yaşadı.

Sınav esnasında okul etrafında gürültü olmaması için çok sayıda megafonlu satıcı, inşaat işçileri uyarılarak gürültü yapmaması istendi. Her pazar günü kurulan Yüreğir ilçesindeki açık oto pazarı da Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi’ndeki sınav nedeniyle kurulmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious