Öğrencilerden büyüklere anlamlı mesajlar

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Kütahya Özel Konuralp ilköğretim okulu öğrencileri, hazırladıkları projelerini görücüye çıkardıkları enstalasyon sergisinde büyüklere anlamlı mesajlar verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Öğrencilerin sergi için sigara ve diğer madde bağımlılıklarının zararları, çevre bilinci, televizyonun insanlar üzerindeki olumsuz etkileri, Futbol terörü, vatan ve bayrak sevgisi, savaşların durması, kitap okumanın faydaları gibi konularda hazırladıkları projeler ilgi topladı.

Serginin açılışında konuşan okul müdürü Nazmi Özay, bir eğitim kurumunun yetiştirdiği öğrencileri hayata her yönüyle hazırlamanın yanında, zararlı her şeyden uzak tutma ve iyi bir toplum bilinci oluşturma konusunda da görevlerinin olduğunu vurguladı. Özay, "Öğrencilerimiz hazırladıkları bu projelerle neyin zararlı olup neyin kendilerine ve vatanlarına fayda getireceğini daha iyi benimsiyorlar. 'Ağaç yaşken eğilir' atasözünün gereği olarak çocuklarımızı küçük yaşta hayata hazırlamaya başlarsak kazanan toplum olarak biz oluruz, milletimiz olur; temelinde yaşadığımız dünya kazanır." şeklinde konuştu. Açılışı yapan Vali Yardımcısı Kocakundakçı ise, bu tür etkinliklerin her zaman desteklenmesi gerektiğini vurgulayarak, ileride ülkeye yön verecek neslin yetişmesinde bu tarz projelerin temel niteliğini taşıdığını kaydetti.

Açılışın ardından sergiyi gezen protokol ve vatandaşlar, öğrencilerden projeleri hakkında bilgi aldılar. Sergiye 'Türkiye'yi kemirenler' projesiyle katılan 6. sınıf öğrencisi Merve Öztürk, hazırladığı projeyle yurdu bölmek isteyenlere fırsat verilmemesi gerektiğini anlatmaya çalıştığını söyledi. 'Adalet kök salmış bir caninin kolunda' projesiyle sergide yer alan Zeynep Dudaşlı ise, amacının toplumun haklıyı her zaman güçlü olan taraf olarak görmesinden doğacak tehlikeyi anlatmak olduğunu vurguladı.

Çok sayıda projenin yer aldığı sergi 3 Mayıs Çarşamba akşamına kadar gezilebilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious