Öğrencilerden Evren'e tepki sergisi

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

EGE ve Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri, yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in resim yapıp sergi açmasına, 12 Eylül 1980 ihtimali haberlerin yer aldığı gazete kupürlerini sergileyerek tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Evren'in resim yapıp sergi açtığını, ressam kimliğinin ön plana çıkarıldığını öne süren öğrenciler, 12 Eylül İhtilali döneminin gazete kupürleri ve o dönemde idam edilenlerin fotoğraflarından oluşan bir sergi açtı.

Öğrenciler adına konuşan Müge Yıldız, Evren'in ressam kimliği öne çıkarılarak tarihi gerçeklerin unutturulmaya çalışıldığını ileri sürerek, “Televizyonda yayınlanan bir programa Muğla Üniversitesi'nde konuk olan Paşa, muhalif öğrencilerin salona alınmamasıyla içerideki öğrenciler tarafından alkış yağmuruna tutulmuş ve ressam kimliğinin yanı sıra tonton bir dede imajına bürünerek gençliğin sempatisini kazanmaya çalışmıştır.

Zarar verdiği üniversitelerin en önemli bileşeni öğrenciler tarafından Kenan Evren'in alkışlanması, tarihi silme ve unutturma çabasının kısmen başarıya ulaştığının göstergesidir. Evren, yaptığı darbe sonucu ülkenin 50 yıl geriye gitmesine neden olmuştur” iddialarını dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious