Öğrencilerden örnek çalışma

  • Giriş : 28.09.2006 / 00:00:00

Okulda yaptıkları pasta ve börekleri satarak, hem kendileri gelir elde ediyorlar, hem de okulun döner sermayesine katkıda bulunuyorlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erzincan Anadolu Kız Meslek ve Kız Meslek Lisesi Ağırlama ve Gıda Teknolojileri sınıfı öğrencileri, almış oldukları eğitim sonrasında mutfaklarında yapmış oldukları yemekleri dışarıya satıyorlar. Toplam 15 öğrencisi bulunan bölümde, iki öğretmen görev yapıyor. İki gün önceden alınan siparişler haftanın üç gününde yapılarak müşteriye ulaştırılıyor. Mantıdan su böreğine ve baklavaya kadar birçok siparişi aldıklarını belirten öğrenciler, yapmış oldukları yemeklerin karşılığında piyasaya göre az para aldıklarını, alınan paranın ise okulun döner sermayesinde değerlendirildiğini ve kendilerine hizmetlerinden dolayı para verildiğini söylediler.

Anadolu Kız Meslek ve Kız Meslek Lisesi Müdürü Sadakat Çevik, Gıda Teknolojileri Bölümü'nün gelecek vadeden bir bölüm olduğunu, öğrencilerin eğitim alırken aynı zamanda el becerilerinin de yüksek seviyede geliştiğini söyledi. Çevik, "Siparişleri Perşembe ve Cuma günleri alıyor, Pazartesi, Salı, Çarşamba günleri ise alınan siparişleri yaparak vatandaşlara teslim ediyoruz. Bu hizmetten özellikle öğretmenler çok yararlanıyor." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious