Öğrencilerden oturma eylemi

Öğrencilerden oturma eylemi .33860
  • Giriş : 17.11.2008 / 13:17:00

Bolu"da altı öğrenci İstanbul Valiliği"nin Genç Sen"in kapatılması için dava açmasını oturma eylemi yaparak protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bolu'da Öğrenci Gençlik Sendikası (Genç Sen) üyesi 6 genç, sendikanın kapatılması için dava açılmasını oturma eylemi yaparak protesto etti.
Abant İzzet Baysal Üniversitesi"nde öğrenim gören 3 kız ve 3 erkek öğrenci, İstanbul Valiliği"nin Genç Sen"in kapatılması için dava açmasını protesto etti. Ellerinde, "İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi Madde 23 Fıkra 4: Herkesin sendika kurma veya sendikaya üye olma hakkı vardır" ve "Sendika kurma hakkımız engellenemez, Genç Sen kapatılamaz" yazılı pankartlar bulunan öğrencileri, polis izin almadan gösteri yaptıkları gerekçesiyle uyararak kameraya kaydetti. Uyarılara rağmen öğrenciler yere oturarak eylemlerine devam etti.

Öğrencilerden Duygu Gürsel, Genç Sen"in öğrencilerin haklarını aramak için kurulan bir sendika olduğunu söyleyerek, “Sendikamıza, emek-sermaye ilişkisi içerisinde olmadığı için valilikler onay vermiyor. Öğrencileri ezen ve sömüren her kesime karşı hakkımızı arayacak olan sendikamız kapatılmaya çalışılıyor. YÖK, üniversiteler, rektörler, kantinler, yemekhane ve yatakhanelerle şehirlerdeki kurumlar öğrencileri sömürüyor. Sendikamız bu kurumlara karşı muhalefet yaratmak için kuruldu” dedi.

Polis müdahalede bulunmadığı eylem, olaysız sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*