Öğrencilere çikolatalı karşılama

  • Giriş : 18.09.2006 / 00:00:00

Erzurum'da İlköğretim Haftası nedeniyle Polis Amca İlköğretim Okulu'nda düzenlenen törende öğrencilere tören sonunda kraker, kek, çikolata ve meşrubat ikram edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İlköğretim Haftası dolayısıyla düzenlenen törenler Havuzbaşı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı. Milli Eğitim Müdürü Vekili Ahmet Doğan tarafından anıta çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Kutlamalara daha sonra Polis Amca İlköğretim Okulu'nda devam edildi. Buradaki törene Vali Vekili Kasım Yekeler, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Doğan, ilk kademe belediye başkanları, il Emniyet Müdürü Mehmet Kamil Çolak, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı. Öğrenciler ve öğretmenler tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirlerin ardından okul müdürü Raci Arzık, törende yaptığı konuşmada, öğrenci velilerini okulla sürekli işbirliği içerisinde olmalarını isterken, Vali Vekili Kasım Yekeler ise öğretmen ve velilere seslendi. Yekeler, öğretmenlere her çocuğun bir çiçek olduğunu ancak her çiçeğinde bir dikeni olduğunu söyleyerek, "Ama sizler o dikene bakmadan gülleri, bu çocuklara sahip çıkmalısınız. Çocuklar öğretmenlerini kendilerine model olarak alıyor. Evde anne babalarının sözlerini tutmayan çocuklar okulda öğretmeninin söylediğini anında yerine getiriyor. Onların üzerinde büyük izler bırakıyorsunuz. Onun için öğretmen evinde geçirdiğiniz zamanın bir kısmını da bu çocuklara ayırın" dedi.

Velilere de seslenen Yekeler, sürekli okul ve öğretmenler ile işbirliği içerisinde olmalarını istedi. Yekeler, velilerden sadece çocuklarını okula yazdırmakla görevlirin bitmediğin eğitim öğretim süresince onları takip etmelerini önerdi.

Yapılan konuşmalardan sonra okulun halk oyunları ekibi gösteri sundu. Bu arada okulun eski öğrencileri, okula yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerine çiçek vererek 'hoş geldin' dedi. Tören sonunda tören alanındaki öğrencilere meşrubat, çikolata, kek ve kraker dağıtıldı.

Bu arada okula yeni başlayan Muhammet Furkan Özhan ise okula birlikte geldiği dedesi Fuat Çerkezoğlu ve annesi Nihal Özhan'dan ayrılmak istemedi. Okulla dede ve annesi ile birlikte girmek isteyen minik Muhammet Furkan'ı dede ile anne güçlükle ikna etmeyi başardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious