Öğrencilere kütüphane sevgisi aşılanıyor

  • Giriş : 14.11.2006 / 00:00:00

Toplum Gönüllüleri Vakfı'nın (TOG) Türkiye'nin dört bir yanında sürdürdüğü "Benim Kütüphanem" okuma günlerinin ikincisi yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Vakıf tarafından Malatya Halk Kütüphanesi'nde düzenlenen etkinlikte ilköğretim okulu öğrencilerine kütüphane binası gezdirilerek kütüphane hakkında bilgi verildi. Proje çerçevesinde ayrıca yazarların ve tiyatro sanatçılarının katılımıyla okuma günleri gerçekleştiriliyor.

Malatya Halk Kütüphanesi'nde düzenlenen konferasta yazar Süleyman Bulut öğrencilerle buluştu. Konferans öncesi bir açıklama yapan Kütüphane Müdürü Yılmaz Marasalı, düzenlenen projeyle kütüphanelerin kullanımının artırılmasının ve öğrencilerin kültür yaşantısına renk katılmasının amaçlandığını söyledi. Ayrıca etkinliklerle yazarlar ve sanatçılar ile çocukları kütüphanelerde buluşturarak çocukların kültürel anlamda gelişmelerine katkıda bulunulacağını ifade eden Marasalı, öğrencilerin bu etkinliklerle kütüphaneleri yerinde görüp tanıyacağını kütüphanelerin çocuklar için bir yaşam ve cazibe merkezi haline geleceğini kaydetti.

Öte yandan ekim ayında başlayan proje kapsamında, 12 Aralık tarihinde ise Yazar Çetin Öner'in katılacağı dört seans şeklinde konferans düzenleneceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious