Öğrencilere yeni arkadaş, müzik aletleri

Öğrencilere yeni arkadaş, müzik aletleri.10028
  • Giriş : 29.05.2009 / 11:27:00

Muğla'da lise öğrencilerinin boş vakitlerini değerlendirmeleri ve zararlı alışkanlıklardan korunmaları için yeni bir proje ortaya konulmaya başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Muğla'da öğrencilerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri ve zararlı alışkanlıklardan korunmaları amacıyla başlatılan ''Öğrencilere Enstrüman Öğretimi Projesi'' kapsamında okullara 35 piyano ve müzik aleti alındı.

Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, proje kapsamında müzik eğitimi alan 400 öğrenciden oluşan koronun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda konser verdiğini hatırlatarak, ''Muğla'da sanata ve müziğe aşina bir toplum var. Muğla Üniversitesi ve Güzel Sanatlar Lisesinde ise müzik yeteneği anlamında çok iyi bir potansiyel var'' dedi.

Muğla kent merkezinde bulunan ahşap mimari özelliğe sahip Yağcılar İş Hanı'nı ilk gördüğü anda mekan olarak ''müzik resitali'' için çok uygun olduğuna karar verdiğini ve bu düşüncesini hayata geçirmek için harekete geçtiğini ifade eden Vali Altıparmak, şunları söyledi:


''Öğrencilere Enstrüman Öğretimi Projesi doğrultusunda okullara 35 piyano ve müzik aletleri alındı. Yüzlerce çocuğa enstrüman kursları verildi. Biz 'her çocuk bir enstrüman öğrenmeli' diye düşünüyoruz. Müzik ve sporla uğraşan çocuklar hayatla, toplumla daha barışık. Bu tür etkinliklerle uğraşan çocuklar kötü alışkanlıklara yönelmez. Boş vakitlerini daha iyi değerlendirir. Bunun sonucu olarak ise toplumda bir barış ve uzlaşı kültürü hakim olur. Bu çocuklar kavga etmez, bu çocuklar daha barışıktır hayatla. Bu süreçten tüm toplum kazançlı çıkar.''

KONSERE YOĞUN İLGİ

Muğla Valisi Ahmet Altıparmak'ın talimatıyla, öğrencilerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri ve zararlı alışkanlıklardan korunmaları amacıyla başlatılan ''öğrencilere enstrüman öğretimi projesi'' kapsamında Muğla Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinden oluşan koro, Yağcılar İş Hanı'nda bir konser verdi. Konserde, Türk ve batı müziği parçalarını seslendiren koroyu Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, Muğla İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Salih Karataş, Muğla Emniyet Müdürü Emin Körpe ile vatandaşlar uzun süre ayakta alkışladı.

Vali Altıparmak, koroda yer alan öğrencileri tebrik ederek, haftada bir gün kent merkezinde konser vermelerini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*