Öğrencilerin harçlığı şehit ailelerine

Öğrencilerin harçlığı şehit ailelerine.13592
  • Giriş : 02.05.2008 / 12:55:00

Bingöl'ün Yayladere ilçesindeki öğrenciler, iki yıl önce ilçelerinde şehit olan Uzman Çavuş Bünyamin Güzel'in Kayseri'deki ailesini ziyaret etti ve harçlıklarını şehit ailesine bağışladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kaymakamlık sınavını birincilikle geçerek 2005 yılında Kayseri'nin Tomarza ilçesinde göreve başlayan Kaymakam Selçuk Aslan, 2006 yılında Bingöl'ün Yayladere ilçesine tayin oldu.

Kaymakam Aslan, ilçedeki öğrencileri Çanakkale'ye götürerek şehitliği ziyaret ettirmek istedi. Çanakkale gezisi için hazırlanan öğrenciler, ilçelerinde şehit olan uzman çavuşu hatırlayarak Kayseri'de şehit ailesini ziyaret etmek isteklerini Aslan'a iletti. Öğrencilerin talebi doğrultusunda Kaymakam Aslan, gezi programına Kayseri'yi de dahil etti.

Bingöl'den otobüsle yola çıkan 46 öğrenci ve 5 öğretmen Kaymakam Aslan ile Kayseri'de şehit uzman çavuş Bünyamin Güzel'in eşi Fatma Güzel'i ziyaret etti.

Eşi şehit olduğunda eşinin adını verdiği oğlu Bünyamin'e 5 aylık hamile olan iki çocuk annesi Fatma Güzel, öğrencilerin bu anlamlı ziyaretinden duygulandığını ifade etti. Eşini kaybettikten sonra çok zor günler geçirdiğini belirten Güzel, böyle destekler sayesinde hayata tutunmaya çalıştığını anlattı.

Öğrenciler de, şehit ailesinin acısını yüreklerinde hissettiklerini bildirerek, vatana hizmet etmek için kendilerinin de en iyi şekilde öğrenimlerini sürdüreceklerini söylediler. Kaymakam Aslan, öğrencilerin harçlıklarından topladıkları 2 bin YTL'yi de Fatma Güzel'e verdi.

Kaymakam Aslan ve öğrenciler daha sonra şehidin babası Ahmet ve annesi Elif Güzel'i ziyaret etti. Baba Güzel, oğlunun şehit olduğu yerden gelen öğrencileri karşısında görünce gözyaşlarını tutamadı.

Kaymakam Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilerde tarih bilincini geliştirmek için Çanakkale gezisi düzenlediklerini, öğrencilerin talebi doğrultusunda da görev yaptığı ilçede şehit olan uzman çavuşun Kayseri'deki ailesini ziyaret ettiklerini söyledi.

İlçelerinde sadece iki okul bulunduğunu, lise öğrencilerinin tamamıyla ilköğretim ikinci kademe öğrencilerini gezi programına dahil ettiklerini bildiren Aslan, öğrencilerin şehit ailesini ziyaret etme fikrinin kendilerini çok etkilediğini, daha önce de Yayladere'de şehit olan 4 askerin ailesini ilçelerinde misafir ettiklerini hatırlattı.

Ziyaretin ardından öğrenci grubu, Çanakkale'ye hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious