Öğrencilerin karne harçlığı Kimse Yok mu'dan

Öğrencilerin karne harçlığı Kimse Yok mu'dan.12781
  • Giriş : 26.01.2008 / 11:44:00

Kimse Yok mu Derneği ile birlikte Batman'ı ziyaret eden Ankaralı iş adamları kenar semtlerde dar gelirli ailelerin evlerine konuk oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ailelere çeşitli yardımlarda bulunan Kimse Yok mu Derneği ve iş adamları çocuklara da karne hediyesi verdi.

Kurban Bayramı'nda Kimse Yok mu Derneği'nin başlatmış olduğu kardeşlik köprüsü, iş adamlarının ziyaretleri ile devam ettiriliyor. Doğu ve Batı arasındaki kardeşlik köprüsünü pekiştirmek amacıyla Kimse Yok mu Derneği gönüllüleri ile bir grup Ankaralı iş adamı Batman'a geldi. Misafirleri, Batman Hava Limanında AK Parti Batman Milletvekili Ahmet İnal, Batman Genç İş Adamları Derneği Başkanı Beşir Baymaz ve çok sayıda iş adamı çiçeklerle karşıladı.

Doğu ile Batı arasında Kurban Bayramı'nda kurulan kardeşlik köprüsü, yapılan iade ziyaretlerle sürdürülüyor. Yaşadıkları şehirden binlerce kilometre uzaktaki yardıma muhtaç insanları tespit ederek onların yardımına koşan iş adamları, bu ailelerin çocuklarına da bir ilki yaşatarak karne hediyesi verdi.

Batman'da değişik mahallerde dar gelirli aileleri ziyaret eden gönüllüler, ailelerin sıkıntılarını dinledi. Ailelerin acı ve sevinçlerine ortak olan Kimse Yok mu gönüllüleri ve iş adamları, karne alan öğrencileri de unutmadı. Petrol Kent Mahallesi'nde 5 çocuklu Tanrıkulu ailesini ziyaret eden gönüllüler, ailenin çocuklarına karne hediyesi verdi. Ziya Gökalp Anadolu Lisesi 9. sınıfında okuyan Seda Tanrıkulu, ömründe ilk defa karne hediyesi aldığını belirterek teşekkür etti.

AK Parti Batman Milletvekili MKYK Üyesi Ahmet İnal, gelen misafirler onuruna bir yemek verdi. Yemek sonrası bir konuşma yapan Milletvekili İnal, "Güzel ülkeyi kardeş kavgasına sürükleyen bazı gizli güçlerin olduğu kanaatindeyiz. Osmanlı döneminin sonlarından itibaren güzel vatanımız, bazı zamanlar Alevi Sünni, bazı zamanlar sağ sol, Kürt Türk, laik anti laik, türbanlı türbansız gibi kardeş kavgasına sürüklenmiştir. İnsanlarımızın böyle bir kaygısının olduğu kanaatinde değilim. İnsanların Alevisi Sünnisi, sağı solu, aynı sokağı aynı caddeleri paylaşmışlardır. Tabanda böyle bir sıkıntımız yoktur. Ama gizli bazı güçler toplumu kamplaşmalara ayırarak buradan nemalanmaktadırlar. Bu ziyaretleriniz kar kış demeden gösteriyor ki gizli güçlere bu fırsatı vermeyecektir." diye konuştu.

Bu ziyaretlerin daha erken olmasını temenni ettiğini ifade eden İnal, Kurban Bayramı ile başlayan bu kardeşliğin sadece bayramlarla sınırlı kalmaması, her zaman pekiştirilerek devam ettirilmesi gerektiğini vurguladı.

Batman Genç İş Adamları ve Kimse Yok mu Derneği'nin ortaklaşa organize ettiği ziyarete Ankara Etimesgut Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz'ın yanı sıra Birsifet Başkanı ve Tuskon Başkan Vekili Doğan Kaynak ile birlikte 25 iş adamı katıldı.

ETİ MESGUT BELEDİYESİNDEN BATMANDAKİ OKULLARA SPOR KOMPLEKSİ SÖZÜ

Batman Valisi Recep Kızılcık, Ankaralı iş adamları ile birlikte Batman'ı ziyaret eden Etimesgut Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz'ı makamında kabul ederek bir süre görüştü.

Görüşme sırasında ilde bulunan ilköğretim okullarının eksiklerinden bahseden Vali Kızılcık, Etimesgut Belediye Başkanı Yılmaz'dan bu konuda yardımcı olmalarını istedi. Belediye Başkanı Yılmaz, bu konuda belediye meclis kararı alarak imkanları ölçüsünde okullara spor kompleksi yapılacağının sözünü verdi.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious