Öğrencilerin kavgasında bıçaklar konuştu

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

Aydın'ın Nazilli ilçesinde eğitim sezonu kavgalarla başladı. İlçe merkezindeki 2 ilköğretim okulunda çıkan kavgalarda 2 öğrenci bıçak ve jiletle yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İlk kavga, sabah saatlerinde Yıldıztepe Mahallesi'nde bulunan Yavuz Selim İlköğretim Okulu'nda meydana geldi. 8. sınıf öğrencilerinden H.S. (13) ile A.G. (13) arasında bilinmeyen bir sebeple tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi sonucu kavgaya dönüşen olayda A.G., yanında taşıdığı bıçakla H.S'yi kolundan yaraladı.

Yeşilyurt Mahallesin'deki Orhan Gazi İlköğretim Okulu'nda ise 7. sınıf öğrencileri E.K. (12) ile S.K. (12) arasında, spor kolu başkanlığı sebebiyle tartışma yaşandı. 2 öğrenci arasındaki kavgada S.K., yanında bulundurduğu jiletle E.K.'yi yüzünden yaraladı. Her 2 kavgada yaralanan öğrenciler, Nazilli Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Olaylarla ilgili soruşturmalar devam ediyor.

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan, kavgalara karışan öğrenciler hakkında disiplin soruşturması açılacağını söyledi.

Geçen yıl lise ve dengi okullardaki "okul polisliği" uygulamasının başarılı sonuçlar verdiğini vurgulayan Ercan, bu yıl ilköğretim okullarında da uygulayacaklarını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious